Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevestu so ženíchom vyrušil na svadbe telefón: Cudzí hlas im oznámil správu, na ktorú hostia len tak nezabudnú

05.07.2015 Ivana Adamcová

Posledné leto osud Petrovej rodine škaredo osladil. Nikto z prítomných hostí netušil, čo sa na svadbe stane...

Počas čepčenia nevesty mu zavolalo neznáme číslo. Počas čepčenia nevesty mu zavolalo neznáme číslo.

Bolo to minulý rok, začiatok augusta, chystali sme sa na sestrinu svadbu. V tom čase moja sesternica už odpočítavala posledné dni do očakávaného pôrodu. Na svadbu bolo pripravené úplne všetko, mohla sa začať. Sestra bola prekrásna nevesta. Na hostine nás po rozbíjaní tanierov prekvapil náš dedko. Mal osemdesiat rokov, bol vitálny, nikto nečakal, že by sa mu mohlo niekedy niečo stať. No zrazu odpadol.

Hneď sme ho preberali, ale on sa neprebúdzal. Recepčná zavolala záchrannú zdravotnú službu, dorazili skutočne rýchlo, i keď mne čas plynul veľmi pomaly, snažil som sa oživiť dedka. Previezli ho do nemocnice, ešte dýchal. O polnoci, keď bolo čepčenie nevesty, mi volalo neznáme číslo. Bol to lekár z miestnej nemocnice, že dedko zomrel. Pitva ukázala zlyhanie srdca. Neveril som tomu, veď celý čas sa dedko cítil perfektne.

Takže na druhý deň po svadbe sme začali vybavovať pohreb. Ale to sme ešte netušili, že jeden človek nám do rodiny, okrem samotného ženícha, pribudol. Slnko a úsmevy na tvárach nám robil sesternicin malý synček, ktorý sa narodil práve v nedeľu po svadbe. Hovorí sa, že keď umrie niekto blízky, onedlho sa narodí dieťatko. Aspoň ako taký balzam na dušu.

Čitateľ Peter

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media