Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zatočte s mokrými mapami pod pazuchami! Čo robiť, keď vás zaplaví pot a deo sklame? 6 TOP tipov

03.07.2015 Casprezeny.sk

Už len tá samotná myšlienka na potenie nám vyženie pot na čelo. Trápne mokré, spotené pazuchy, čo sa ihneď ukáže aj na blúzke. Tomu však môžeme predísť.

Viete, že 40 % ľudí vypotí počas horúčavy a fyzickej námahy až 10 litrov potu denne? Viete, že 40 % ľudí vypotí počas horúčavy a fyzickej námahy až 10 litrov potu denne?

Teplo, vzrušenie a športové nasadenie. Keď sa naše telo zahreje, vytvoria sa nám na čele malé kvapôčky, ruky zvlhnú a pod pazuchami sa objavia nepríjemné mokré mapy. To je úplne normálne a dokonca pre život nevyhnutné, pretože potenie reguluje telesnú tepotu. Ale čo robiť, keď nás zaplaví pot a deo sklame? Vyskúšajte naše efektívne triky a prekorčuľujete celým dňom bez ujmy.

1. Keď páli slnko, oblečte si vzdušné šaty

Počas naozaj teplých letných dní noste predovšetkým ležérne a vzdušné oblečenie z prírodných materiálov, ako je bavlna, ľan alebo hodváb. Pri takomto oblečení vzduch môže prúdiť a príjemne ochladiť pokožku.

2. Zrieknite sa korenistých jedál a povzbudzujúcich nápojov

Kto sa silno potí, mal by sa vyhýbať káve, alkoholu a silno koreneným jedlám. Tie povzbudzujú látkovú premenu a tým aj tvorbu potu.

3. Jablkový ocot ničí „voňavé“ baktérie

Už ráno je vám neznesiteľne teplo? Potom hneď po osprchovaní opláchnite telo roztokom z 250 ml vody a rovnakého množstva jablkového octu.

4. Šalviový čaj brzdí návaly potu

Pri ľahkých návaloch potu pite šalviový čaj. Tri čajové lyžičky šalviových listov zalejte 250 ml vody, nechajte 10 minút vylúhovať a preceďte. Čaj pite vlažný.

5. Spotené nohy

Dve vrecká čierneho čaju povarte 15 minút v 500 ml vody. Vrecká odstráňte a čaj rozrieďte 2 litrami vody. Nohy si namáčajte asi 30 minút.

6. Deo a antiperspirant sa postarajú o vôňu

Ak sa potíte normálne, stačí vám deo. Ľudia, ktorí trpia nadmerným potením, by mali siahnuť radšej po antiperspirante.

Tlačiť Diskusia (5)
Focus Media