Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako zatočiť s potením? Pripravte si domáci antiperspirant: Je bez chémie a vonia tak, ako chcete vy

02.07.2015 Casprezeny.sk

Dávate prednosť kozmetike bez zbytočnej chémie? Potom je tu tip priamo pre vás. Doma si môžete vyrobiť aj antiperspirant!

Antiperspirant si môžete pripraviť aj doma, bez chémie a s obľúbenou vôňou! 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Antiperspirant si môžete pripraviť aj doma, bez chémie a s obľúbenou vôňou!

Jeho výrobu zvládne každý a má ďalšie výhody: je lacnejšie ako v obchode, stopercentne prírodné a hlavne - presne s tou vôňou, ktorú máte radi vy! Môžeme začať!

Čo budeme potrebovať?

K výrobe antiperspirantu budeme potrebovať nasledujúce ingrediencie:

štvrť hrnčeka kokosového oleja

štvrť hrnčeka kukuričného škrobu

štvrť hrnčeka jedlej sódy

Vaše obľúbené prírodné esenciálne oleje - spolu asi 20 kvapiek

krabičku alebo pohárik

Kokosový olej zoženiete aj v bežných drogériách, je vhodnejšie použiť panenský. Kukuričný škrob aj jedlú sódu máme doma bežne, esenciálne oleje vyberte také, ktoré vám vonia. Nezabudnite, že aj oleje majú svoje účinky - napríklad levanduľa je antibakteriálny, mäta upokojujúce, tea tree antiseptický.

Antiperspirant vyrobený doma vonia tak, ako chcete vy 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Antiperspirant vyrobený doma vonia tak, ako chcete vy

Výroba nie je zložitá

Vo vodnom kúpeli nechajte rozpustiť kokosový olej. V druhej miske si zmiešajte škrob a sódu. Až bude olej tekutý, pomaly vmiešavajte zmes sódy a škrobu. Po premiešaní pridajte esenciálne oleje a vymiešajte celú zmes pekne dohladka. Nakoniec zmes vlejte do pripraveného téglika alebo pohára.

Ako antiperspirant skladovať a používať?

Antiperspirant nemusíte nechávať v chladničke, ale ak ho v nej skladovať budete, dlhšie vám vydrží. Nanáša sa prstami rovno do podpazušia. Olej sa dobre vstrebe, antiperspirant necháva minimálne škvrny na bielizni.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media