Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Za málo peňazí veľa muziky! Neskutočne vydarená premena izby stála iba 30 eur: TOTO musíte vidieť

15.08.2015 Daniela Mýtna

Ak sa pozriete na izbu v pôvodnom stave a po premene, zistíte, že náklady na jej premenu boli minimálne a pritom zmena je obrovská.  Ako je to možné?

Izba v pôvodnom stave 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Izba v pôvodnom stave

1. V prvom rade sme presvedčili majiteľa, aby sa zbavil zbytočných vecí. Tie totiž  v každej miestnosti vytvárajú dojem neporiadku. Ak máte problém s ich vyhodením, zabaľte ich do škatúľ a odložte do pivnice alebo do skríň.

Izba v pôvodnom stave 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Izba v pôvodnom stave

2. Chaoticky rozmiestnený nábytok v pôvodnej izbe sme rozložili tak, aby vytvoril zóny – pracovnú a oddychovú, ktoré sme oddelili nízkymi skrinkami.

Všetko nepotrebné sa odložilo do skríň. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Všetko nepotrebné sa odložilo do skríň.

3. To, čo púta zrak hneď po vkročení do miestnosti, sú steny. V pôvodnej izbe na nich viseli obrazy v rôznych rámoch, nástenky, rozbíjali ich vzorové závesy a preto pôsobili neusporiadaným dojmom. Pomohla jednotná maľovka a výber  dekorácií v jednotnom štýle.

Takto vyzerá izba po premene. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Takto vyzerá izba po premene.

4. No k celkovému perfektnému efektu dopomohli vtipné a nápadité dekorácie. Rozpoltené hodiny, lopty v mise namiesto ovocia a nakreslená postava utekajúceho človeka. Tú sme urobili tak, že pred stenu sme postavili majiteľa, nasvietili sme ho stolnou lampou a jeho postavu sme obkreslili na stenu.

Pohľad na oddychovú časť izby. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Pohľad na oddychovú časť izby.

Koľko sme investovali do premeny

Škatule na odloženie nepotrebných vecí sme si doniesli z obchodu zadarmo, kúpili sme iba farby za 12 €  a dokúpili zopár dekorácii za 18 €. Celá premena nevyšla na viac ako 30 €!                                                  

Vtipné doplnky izbu oživili. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Vtipné doplnky izbu oživili.

Pomocou svetla z lampy sme namaľovali na stenu bežca. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Pomocou svetla z lampy sme namaľovali na stenu bežca.

Misu na ovocie sme využili na odloženie loptičiek. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Misu na ovocie sme využili na odloženie loptičiek.

Pohľad na izbu z pracovného kúta. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Pohľad na izbu z pracovného kúta.

Mäkký koberček a množstvo vankúšov vytvorili perfektné pohodlie. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog, Archív Nový Čas Bývanie Mäkký koberček a množstvo vankúšov vytvorili perfektné pohodlie.

Tlačiť Diskusia (8)
Focus Media