Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

4 tipy na obývačku, v ktorej kamarátky zblednú od závisti

05.08.2015 PR článok

Už vás omrzela stará obývačka a premýšľate nad novým vybavením? Preč sú časy, kedy ste si museli s jednou sedačkou a jednou obývačkovou stenou vystačiť celý život. Poradíme vám, ako zariadiť obývačku nadčasovo a elegantne a ešte pri tom ušetriť.

PR článok 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: PR článok PR článok

PR článok 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: PR článok PR článok

1. Keď pohovku, tak koženú

Koža pôsobí prepychovo už od pohľadu a vydrží pri správnej starostlivosti ako nová. Vzhľadom k tomu, že práve pohovka tvorí dominantu obývačky a bude tým prvým, na čom spočinú zraky vašich návštev, rozhodne by ste mali do nej investovať. Mimochodom moderné sedacie súpravy už dávno nestoja majland a sú cenovo dostupné. Výberu koženej pohovky venujte dostatočnú pozornosť a vždy nakupujte od overeného predajcu, akým je napríklad MT-nábytok, aby ste mali istotu, že kúpite pravú kožu a nie len jej napodobeninu.

PR článok 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: PR článok PR článok

2. Pri obývačkových stenách znamená menej viac

Obývačková stena predstavuje hneď po pohovke najdôležitejší designový prvok izby. Aj luxusné obývačkové steny dnes kúpite doslova za pár Eur a máte tak pri výbere doslova voľné pole pôsobnosti. Honosne pôsobia predovšetkým svetlé farby v lesku, ktoré sa budú perfektne hodiť napríklad k vašej novej koženej sedačke. Obdiv vzbudia tiež obývacie steny s moderným LED osvetlením sklenených políc. Kombináciu skla a svetla len tak niečo neprekoná. A keď siahnete po minimalistickej verzii bez zbytočných ozdôb a skríň, celý priestor miestnosti úžasne prevzdušníte.

PR článok 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: PR článok PR článok

3. Len luster nestačí

Klasickým obývačkám, ktorým kraľoval jeden mohutný luster, už dávno odzvonilo. Takto riešené osvetlenie neposkytuje dostatok svetla – väčšina sa rozptýli do stropu, čo je kvôli vášmu zraku a pri dnešných cenách energií vyslovene škoda. Luster vyberajte menší a dbajte na jeho prevedenie. Do striedmo zariadenej obývačky zaveste nápadné a originálne svietidlo a v prípade, že na luster nechcete priťahovať toľko pozornosti, zvoľte jednoduché svetlo. To doplňte jednou alebo dvomi lampičkami na čítanie, ktoré vám na knihu či ručné práce posvietia viac ako dostatočne.

PR článok 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: PR článok PR článok

4. Koberec, aby ste nenachladli

Napriek všeobecnej popularite plávajúcich podláh ešte nikto nič teplejšieho ako koberec na zem nevymyslel. Ak si teda nechcete inštalovať podlahové kúrenie – ale vtedy sú náklady úplne v iných cenových hladinách. Koberec navyše celý priestor obývačky zútulní. Nemusíte ho hneď klásť na celú plochu miestnosti, ale iba na jej časť. Bude sa vám aj lepšie udržiavať. Podľa nálady tiež môžete striedať viacero kobercov a tie aktuálne nepoužívané schovať napríklad do komory.

Zaujali vás naše tipy? Pozrite sa na web MT-nábytku, kde nájdete ďalšie kúsky, ktoré vdýchnu vášmu domovu štýl.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media