Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zahoďte zábrany aj pyžamo! 4 dôvody, prečo spať v Adamovom rúchu: Odteraz to budete robiť aj vy!

13.08.2015 Casprezeny.sk

Až v roku 1500 si začali členovia talianskej vyššej vrstvy obliekať počas chladnejších dní pyžamo. Odborníci odporúčajú zahodiť zábrany a z času na čas si užiť spánok bez nočných košieľ.

Trocha nahoty navodí sexi atmosféru. Trocha nahoty navodí sexi atmosféru.

❶ Spánok bez nočnej košele či pyžama posilňuje vzťah

Výsledky prieskumu v Anglicku sú presvedčivé. Páry, ktoré spali nahé, boli vo svojom vzťahu extrémne šťastné (57 %). Pri pyžamových spáčoch sa extrémna spokojnosť objavila len u 48 %.

Vysvetlenie: Čím viac telesného kontaktu, tým viac sa vyplavuje do tela hormón šťastia oxytocín. Vďaka nemu sa páry napríklad aj menej hádajú.

❷ Čím menej oblečenia, tým rýchlejšie zaspíme

Pri zaspávaní sa zníži telesná teplota 
o 1 až 1,5 °C. Čím menej oblečenia máme počas spánku na sebe, tým rýchlejšie sa naša teplota zníži a navodí sa zaspávanie. „Keď nám v tom niečo bráni, začne mozog ihneď pracovať,“ vysvetľuje škótsky expert na spánok Chris Idzikowski.

Následok: Zle zaspávame alebo sa v noci častejšie budíme.

Dôležité: Končatiny majú byť vždy teplé.

❸ Bez pyžamka si viac 
uvedomujeme svoje telo

Prirodzený pocit vlastnej nahoty dnes už neprežíva každý. Prečo? Kto spí bez textílií, robí niečo pre svoje telo a spojenie s ním. Učíme sa svoje telo počúvať. Či už ide o ľahký vánok na našej pokožke, pohladenie novou posteľnou bielizňou alebo teplo nášho partnera. Odhliadnuc od toho, veľké množstvo nočných košieľok a pyžám sú len módne výstrelky.

❹ Trocha nahoty navodí sexi atmosféru

Keď toto nie je dôvod?! Kto spí nahý, má potecionálne aj viac sexu! Spať nahý vedľa svojho partnera zvyšuje telesnú a emocionálnu blízkosť. Ale na to asi netreba byť expertom, aby sme vedeli, čo telo na telo spôsobí...


Zase ste sa nevyspali pre tropické horúčavy? TOTO ste mali urobiť! 5 tipov na dobrý spánok
Tento týždeň sa na nás opäť vybláznia tropické horúčavy. A čo je...


Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media