Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Namiešajte si domácu masku: Toto sú NAJ vlasové kúry z chladničky a zo špajzy, oplatí sa vyskúšať!

25.08.2015 Beata Suchá

Tvaroh, med a avokádo – tieto dobroty sú potešením nielen pre maškrtné jazýčky, ale aj pre vašu hrivu.  V kuchyni nájdete riešenie pre každý vlasový problém.

Vlasové kúry a masky najlepšie účinkujú pod nahriatym uterákom. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Vlasové kúry a masky najlepšie účinkujú pod nahriatym uterákom.

Kamilky pre blondínky

Kamilkový oplach je ideálny pre blondínky. Vyblednutej farbe vlasov prinavracia žiarivosť. Krátko povarte 3 PL sušených kamiliek v 1 l vody a počkajte, kým výluh vychladne. Rovnako môžete zapariť aj 3 čajové vrecká v 1 l vody. Vlasy opláchnite výluhom a nechajte vysušiť na vzduchu.

Kamilky pre blondínky 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Kamilky pre blondínky

Tvaroh dodá energiu

Mliečne proteíny posilnia unavené, spľasnuté vlasy a opäť im prinavrátia vitalitu – 2 PL tvarohu, 2 PL mlieka a 4 PL klíčkového oleja zmiešajte so šťavou z polovice pomaranča. Pridajte vytlačený obsah z 2 kapsuliek vitamínu E, ktorý hydratuje a regeneruje vlasové vlákno a chráni vlasovú pokožku. Nechajte pôsobiť 30 minút pod potravinárskou fóliou a následne umyte.

Tvaroh dodá energiu 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Tvaroh dodá energiu

Mliečna bomba pre jemné a oslabené vlasy

O nevídaný objem vlasov sa postarajú mliečne proteíny. V mixéri zmiešajte pol litra mlieka s pár kvapkami orechového oleja a 100 g múky z lieskových orieškov. Vzniknutú tekutinu použite po umývaní vlasov ako kondicionér. Nechajte pôsobiť pár minút, potom opláchnite.

Mliečna bomba pre jemné a oslabené vlasy 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Mliečna bomba pre jemné a oslabené vlasy

Ružový olej na rozštiepené konce

Na rozstrapkané končeky zaberú len nožničky, no účinnou prevenciou je extra porcia výživy, ktorá zabráni ďalšiemu štiepeniu. Pripravte si voňavý regeneračný sprej: Do fľaštičky s rozprašovačom dajte 40 ml kokosového oleja, 10 ml destilovanej vody a 20 kvapiek éterického ružového oleja. Pred každým použitím dobre pretrepte.

Ružový olej na rozštiepené konce 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ružový olej na rozštiepené konce

Bez lesku? Vyskúšajte mango!

Kyselina pantoténová, ktorú mango v bohatej miere obsahuje, oživuje a chráni kvalitu vlasov a pôsobí proti ich vypadávaniu. Ošúpte 2 mangá, dužinu nakrájajte na kúsky, pridajte 2 žĺtky, 4 ČL kokosového oleja a šťavu z polovice citróna. Roztlačte na jemnú kašu. Vmasírujte precízne do vlasov aj vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť 30 minút. Vymyte vlažnou vodou.

Bez lesku? Vyskúšajte mango! 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Bez lesku? Vyskúšajte mango!

Med posilní krepovité vlasy

Vlasy ako chemlón? Voňavý medový kondicionér im prepožičia lesk, zlepší česateľnosť a zároveň má aj prirodzený spevňujúci účinok. 1 PL medu rozpustite v 200 ml vody a pridajte pár kvapiek octu. Vmasírujte do čerstvo umytých vlasov a vlasovej pokožky. Nechajte vysušiť a upravte si účes, ako ste zvyknuté.

Med posilní krepovité vlasy 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Med posilní krepovité vlasy

Mastia sa? Pomôže morská soľ

Rýchlo sa mastiacim vlasom účinne pomôže morská soľ. 1 PL morskej soli rozmiešajte v 4 dl vody a vmasírujte do vlhkých vlasov. Po 15 minútach dobre opláchnite.

Mastia sa? Pomôže morská soľ 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Mastia sa? Pomôže morská soľ


Horúce beauty vychytávky od bodu B po bod G: Čo dokážu nové skrášľujúce krémy? To by ste sa čudovali!
Najprv BB, potom CC a teraz prichádzajú na scénu DD s GG krémom...


Tlačiť Diskusia
Focus Media