Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Paneláková kuchyňa mladých manželov vyzerala hrozne: Stačili 3 SUPER nápady a výsledok vás ohromí

23.08.2015 Daniela Mýtna

Pôvodná kuchyňa v byte, ktorý kúpili mladí manželia, vyzerala hrozne.Mnohé veci v nej pôsobili ako päsť na oko. Šikovná dizajnérka priniesla tri úžasné riešenia.

Kuchyňa v pôvodnom stave 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív J.N., archív Ringier Kuchyňa v pôvodnom stave

Pre typickú panelákovú kuchyňu dizajnérka Marcela Nagyová urobila 3 rôzne návrhy. Ktorý sa vám páči najviac?

Pôvodná kuchyňa v byte, ktorý kúpili mladí manželia, vyzerala hrozne. Biele štvorcové obkladačky na oranžovej stene vyzerali ako päsť na oko. Vysoká chladnička doslova zavadzala v priechode od dverí k stolu a kuchynská linka už bola akurát tak na zahodenie. Hodiny na kalendári, vešiak na utierky v dvojmetrovej výške a plno ďalších nedostatkov prinútili nových majiteľov s kuchyňou niečo urobiť.

Kuchyňa v pôvodnom stave mala viacero nepraktických riešení. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív J.N., archív Ringier Kuchyňa v pôvodnom stave mala viacero nepraktických riešení.

Jedálenský kútik zrejme plnil viac funkcií. Rušivé sú pri ňom najmä káble a preplnená polica, ktorej obsah vôbec nesúvisel so stolovaním. Navyše je v ňom nepraktická lavica, ktorá neumožňuje pohodlné sedenie a vstávanie od stola všetkým stolujúcim

Prvý návrh

Prvý návrh 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív J.N., archív Ringier Prvý návrh

V prvom návrhu dizajnérka umiestnila chladničku do kuchynskej zostavy. Pre viac úložného miesta navrhla rohovú verziu a do stredu miestnosti navrhla kruhový stôl zrezaný z jednej strany. Aby kuchyňa pôsobila vzdušnejšie namiesto plných vrchných skriniek sa rozhodla pre otvorené police.

Druhý návrh

Druhý návrh 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív J.N., archív Ringier Druhý návrh

V tomto variante je najviac úložného miesta, skrinky sú dokonca aj nad dverami. Umiestnené sú  v dvoch radoch až po strop, pričom polovica z nich je presklených. Jedálenský stôl pre štyroch dopĺňa drevený obklad s úzkymi poličkami na drobnosti potrebné pri stolovaní.

Tretí návrh

Tretí návrh 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív J.N., archív Ringier Tretí návrh

Tento návrh pôsobí najvzdušnejšie. Dizajnérka sa pohrala s tvarmi a farbami. Okrem bielej a škoricovej použila i čiernu a na policu aj maľovku vybrala tvar ladnej vlnky. Úložný priestor je len na dlhšej stene a stôl pre štyroch je v mieste najčastejšieho prechádzania pekne zaoblený.

Tlačiť Diskusia (16)
Focus Media