Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do jej muža sa zamilovala aj kamarátka: Keď zistila pravdu, zareagovala inak, ako by ste čakali!

27.08.2015 Mgr. Sylvia Dančiaková

Zamilovala som sa do muža, ktorého chce aj kamarátka. Nemala som v pláne si začať s niekým, o kom som sa neskôr dozvedela, že ho chce blízka osoba.

Keď sme spolu, tak sa skrývame, aby nás nevidela kamoška. Keď sme spolu, tak sa skrývame, aby nás nevidela kamoška.

Ale stalo sa, aj on miluje mňa. Lenže vždy sa s ním rozchádzam a schádzam, lebo sa cítim vinná. Keď sme spolu, tak sa skrývame, aby nás nevidela kamoška. Ale teraz som sa definitívne rozhodla, že to ukončím, lebo neviem existovať aj s kamarátkou, aj s ním naraz, keď ho ona chce. A on chce bojovať, ale ja som uprednostnila kamošku, hoci ho neskutočne milujem a on mňa.

Ivana

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

Zdá sa, že ste sa rozhodli, takže už niet o čom. Aj keď mne to príde ako čudná obeta v rámci priateľstva, no na druhej strane sú to vaše zásady a morálne pravidlá, tak je to hádam v poriadku a ste s tým o k. I keď za vaším riešením sú traja smutní mladí ľudia.

Viem si však predstaviť aj variant, že by sa vám začal váš princ dvoriť verejne pred kamarátkou, a postupne, časom, by ste mali šancu jeho šarmu podľahnúť, a azda by to ustálo i vaše priateľstvo. Do priateľstva ani do vzťahu pocity viny nepatria. Za lásku nemusíte platiť kamarátstvom ani naopak. Zaslúžite si oboje.

Tlačiť Diskusia (5)
Focus Media