Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOTO bude horšie ako studená sprcha! Ak aj vy robíte pri sprchovaní tieto chyby, potom sa nečudujte

21.09.2015 Casprezeny.sk

Robíme to každý deň a často nesprávne. Potom sa čudujeme, že je naša pokožka stále suchá a podráždená. Kde robíme chyby?

Ak aj vy robíte pri sprchovaní tieto chyby, potom sa nečudujte 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ak aj vy robíte pri sprchovaní tieto chyby, potom sa nečudujte

Sprchovanie je každodenný rituál a okrem očisty tela prináša aj relax. Vyťažte z neho čo najviac pre zdravie a krásu pokožky!

1. Zabudnite na horúcu vodu a sprchujte sa vlažnou. Na túto zmenu si zvyknete skôr, ako si myslíte. Príliš horúca voda odčerpáva vlhkosť a vysušuje pokožku.

2. Sprchujete sa ráno aj večer? Brzdite! Raz denne je akurát, častejšie sprchovanie narúša ochranný plášť kože. Nesprchujte sa dlhšie ako 10 minút.

3. Najprv si umyte vlasy a počas pôsobenia balzamu alebo masky si umyte aj telo. So sprchovacím gélom narábajte šetrne. Ak ste sa cez deň nespotili, stačí, ak si namydlíte len chodidlá a podpazušie.

4. Pri suchej pokožke používajte krémové „sprcháče“ bez obsahu mydla. Ak je navyše citlivá, stavte na sprchovacie oleje.

5. Sprchovacie hubky zo syntetických materiálov sú hygienickejšie ako froté žinky a špongie.

6. Umývať si tvár sprchovacím gélom je hriech proti kráse! Čo najskôr sa tohto zlozvyku zbavte a stavte na jemné pleťové gély alebo peny.

7. Po nanesení sprchovacieho produktu sa dôkladne osprchujte – zvyšky spôsobujú vysúšanie kože. Nezabudnite najmä na oblasť ramien, pleci a chrbta.

8. Na záver sa krátko osprchujte studenou vodou – povzbudí krvný obeh a uzavrie póry pokožky.

9. Odnaučte sa šúchať si kožu uterákom dosucha, len ho jemne prikladajte na pokožku.

10. Po osprchovaní sa nakrémujte! Jemne vlhká pokožka výborne vstrebáva výživné a hydratačné látky z telových produktov. Pre uponáhľané je vynikajúcim produktom telové mlieko do sprchy.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media