Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tmavá predsieň v byte vás už nemusí strašiť! Pozrite sa, s akým skvelým riešením prišla architektka

22.09.2015 Casprezeny.sk

Sme trojčlenná rodina v 2-izbovom byte. Radi by sme sme sa pustili do rekonštrukcie, prekáža nám v ňom viac vecí, najmä tmavá predsieň.

Tmavá chodba vás už strašiť nebude. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog Tmavá chodba vás už strašiť nebude.

Zaujíma nás hlavne, či dispozične nechať pôdorys bytu v pôvodnom stave, alebo ho zmeniť. Predsieň je dosť tmavá a chceli by sme ju nejakým spôsobom presvetliť, pričom v nej rátame aj so vstavanými skriňami. Kuchyňu máme vo farbe buku a premýšľali sme, že by sme kuchynskú linku umiestnili do tvaru L. Tiež si nevieme dať rady s jedálenským stolom, najlepšie by bolo, keby bol minimálne pre štyri osoby.

Mohli by ste nám, prosím, poradiť aj ohľadom farebného zladenia bytu? Zatiaľ nemáme jasnú predstavu o farbách stien a hlavu si lámeme aj nad parketami a farbou vstavaných skríň. Máme radi teplé farby a dúfame, že s vašou pomocou sa nám podarí docieliť, aby byt pôsobil prívetivejšie a svetlejšie. Náš rozpočet je 5 000 až 6 000 €.

Čitateľka zo Senca

  Pôdorys bytu v pôvodnom stave. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Archív Nový Čas Bývanie Pôdorys bytu v pôvodnom stave.

Ing. arch. Zuzana Čierna radí:

Byt je svojou rozlohou pomerne veľký. Pri vstupe je priestranná hala, do ktorej však ústi veľké množstvo dverí, preto som ich zredukovala. WC som spojila s kúpeľnou, miestnosť tak pôsobí opticky väčšie a vzdušnejšie. Práčka môže byť v kúpeľni integrovaná v skrinke pod umývadlom, prípadne si môžete rozvody potiahnuť do vstavanej skrine medzi halou a kuchyňou. Profil vstavanej skrine môže byť hliníkový, výplňou posuvných dverí by sa zas mohlo stať zrkadlo. Pri vstupe je pohotovostný vešiak pre sezónne kabáty. Ďalšia veľká vstavaná skriňa je umiestnená v priestrannej spálni.

Takéto riešenie majiteľom bytu navrhla architektka. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Archív Nový Čas Bývanie Takéto riešenie majiteľom bytu navrhla architektka.

Dverné otvory do obývačky som zrušila, aby tak denné svetlo prenikalo čiastočne aj do predsiene. Dispozíciu kuchyne som nemenila, pridala som len barový stolík, ktorý slúži ako pohotovostné stolovanie. Plnohodnotný jedálenský stôl, ktorý môže byť napríklad aj rozkladací, som umiestnila k stene do obývačky. Kuchyňa a obývacia časť sa tak prepojili.

Farby stien by som volila pastelové, na dominantné steny by som aplikovala tapety so vzorom. Podlaha by mohla byť bledá, prípadne drevená dubová, obklady zas pastelové.


 

ROZPOČET:

2 500 € - vymurovanie nového jadra s novými rozvodmi

 1500 € - sanita (WC, geberit, umývadlo, vaňa)

   700 € - dlažba a obklad do kuchyne a haly

   160 €  - maliarske práce

   400 € - nové dvere

Spolu:  5 260 €

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media