Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

23 tipov, ako si zväčšiť byt: Stačí pár drobných zmien, ktoré urobia v interiéri zázraky! Oplatí sa vyskúšať

04.10.2015 Jana Vrbová

Takmer každý z nás by si želal, aby sa jeho byt dokázal aspoň o pár metrov nafúknuť. Kam uložiť všetky veci, ktoré každým rokom len pribúdajú?

Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt.

1.

Dá sa vôbec vytvoriť príjemné bývanie na malom priestore? Vždy je to veľká výzva. S našimi radami ju môžete pokojne prijať a pustiť sa s nadšením do drobných premien, ktoré vedia urobiť v interiéri zázraky!

2.

Používajte svetlé farby na stenách, nábytku aj podlahe. Biela bude vaša najlepšia kamarátka. Doprajte si jej čo najviac.

Používajte svetlé farby na stenách, nábytku aj podlahe. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Používajte svetlé farby na stenách, nábytku aj podlahe.

3.

Umiestnite zrkadlo na stenu oproti oknu. Bude odrážať svetlo do celého priestoru. Čím väčšie zrkadlo, tým lepšie.

4.

Doprajte miestnostiam metalický dotyk. Strieborné alebo zlaté lampy, metalické predmety či strieborné sošky, všetky tieto veci odrážajú svetlo a rozjasňujú miestnosť.

5.

Nainštalujte lietajúce police. Ponúkajú dokonalý úložný priestor bez objemných skríň a komôd.

Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt.

6.

Skryté miesta na odkladanie sú jednou z najdôležitejších vecí v malých bytoch. Zadovážte si konferenčný stolík so zásuvkou alebo taburetku, ktorá pod sedákom ukrýva úložný priestor.

Skryté miesta na odkladanie sú jednou z najdôležitejších vecí v malých bytoch. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Skryté miesta na odkladanie sú jednou z najdôležitejších vecí v malých bytoch.

7.

Nezabudnite na rohy miestností! Tento často prehliadaný priestor využite na čítací kútik, minipracovňu alebo knižnicu.

8.

Opticky zväčšite okná. Ak namontujete garnížu vyššie nad okenný rám, okno bude pôsobiť väčšie.

9.

Zlaďte farbu závesov a stien. V takom prípade obe splynú v jedno a izba sa bude zdať väčšia.

10.

Žijete v jednej izbe? Oddeľte posteľ závesom alebo paravánom! Opticky tak vytvoríte ďalší priestor a hlavne návšteva vám nemusí vidieť až do postele.

Žijete v jednej izbe? Oddeľte posteľ závesom alebo paravánom! 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Žijete v jednej izbe? Oddeľte posteľ závesom alebo paravánom!

11.

Vyberajte menší nábytok. Na jedálenskom stole nemusíte tancovať ani robiť svadobnú oslavu. Bude vám stačiť aj menšia veľkosť. To isté platí aj o stoličkách, zabudnite na bohato zdobené široké barokové stoličky. Vyberajte tie s tenkými nožičkami.

12.

Urobte si pracovný stôl na poličke. Ak si pri práci doma vystačíte s notebookom, rozmerný písací stôl by len zbytočne zaberal miesto. Postačí vám aj obyčajná širšia polička, ktorá bude slúžiť zároveň na odkladanie iných vecí.

13.

Zvoľte nábytok s dvojakou funkciou. Napríklad podnožka v takom prípade poslúži aj ako stolík.

14.

Milujte plasty! Dnes nájdete v obchodoch nábytok z priehľadného plastu v rôznych farbách. Čo tak kúpiť do obývačky priesvitný konferenčný stolík?

15.

Využívajte steny ako odkladací priestor. Namiesto do šuflíka si bižutériu zaveste na vyrobenú nástenku. To isté platí aj pri kuchyni – šup s hrncami a vareškami na vešiačiky.

16.

Majte radi kolieska! Posuvný gauč, príručný stolík, jednoducho akýkoľvek mobilný nábytok – ak ho môžete posúvať podľa potrieb, viete si vždy vytvoriť dostatočný priestor tam, kde potrebujete.

Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt.

17.

Využite rebrík ako odkladací priestor na hluchom mieste za dverami. Nezaberá veľa miesta, ľahko sa prekladá a môžete ho využiť na vešanie uterákov v kúpeľni alebo na odkladanie vecí v spálni.

Využite rebrík ako odkladací priestor na hluchom mieste za dverami. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Využite rebrík ako odkladací priestor na hluchom mieste za dverami.

18.

Používajte pásiky – vertikálne pásiky na tapete alebo závesoch urobia izbu opticky výrazne vyššiu.

19.

Zeleň dokáže premeniť každý priestor. Miestnosť s ňou pôsobí jasnejšie a čerstvo. Ak nemáte na rastliny priestor na zemi, zaveste ich!

20.

Využite všetky výklenky a niky, v ktorých tak môžete vytvoriť úkryty pre knihy a rôzne drobnosti.

Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Máme pre vás super tipy, ako si zväčšiť byt.

21.

Stavte na svetlú podlahu. Zabudnite na tmavé drevo a kachličky. Malé priestory s nimi budú pôsobiť ako tmavé kobky.

22.

Ak sa rozhodnete pre koberce, určite voľte len menšie behúne s nízkym vlasom, ktoré sa do priestoru zmestia.

23.

So vstavanými skriňami nešliapnete vedľa. A nech sú pekne až po strop! Ak budú vo farbe stien, ostanú takmer neviditeľné.

Tlačiť Diskusia
Focus Media