Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

5 najčastejších chýb pri umývaní vlasov: Ak netúžite po zničenej hrive, toto už nikdy nerobte

31.10.2015 Casprezeny.sk

Čo je na tom ťažké? Naniesť šampón, napeniť a opláchnuť. Podľa potreby zopakovať, následne aplikovať kondicionér alebo masku. Lenže na maličkostiach záleží!

5 najčastejších chýb pri umývaní vlasov. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock 5 najčastejších chýb pri umývaní vlasov.

Ak máte napríklad večne mastné korienky a suché končeky, príčinou môže byť práve nesprávne používanie šampónu. Pozrime sa na to podrobnejšie.

1. Celý rok používate ten istý šampón

V zime sa naša pleť stáva suchšou, preto prirodzene siahneme po kréme s výživnejším zložením. Podobne sú na tom aj naše vlasy. Ľahké hydratačné šampóny ideálne na leto vymeňte za produkty s bohatším zložením (rastlinné oleje, proteíny).

Ľahké hydratačné šampóny ideálne na leto vymeňte za produkty s bohatším zložením. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ľahké hydratačné šampóny ideálne na leto vymeňte za produkty s bohatším zložením.

2. Nanášate ho stále rovnako

Možno si to ani neuvedomujete, ale väčšina z nás postupuje rovnako: Najprv si šampón nanesieme na pokožku hlavy, až potom ho zapracujeme do dĺžok. Týmto spôsobom je vlasová pokožka priamo vystavená účinku aktívnych zložiek a reaguje rýchlym mastením. Občas skúste urobiť presný opak – šampón naneste najprv do končekov, až potom do dĺžok a nakoniec do pokožky hlavy.


Najväčšia nočná mora kaderníkov: Ak robíte jednu z týchto 7 chýb, na zdravé vlasy môžete rovno zabudnúť!
Túžite po lesklých a najmä zdravých vlasoch? Uznávaní kaderníci...


3. Používate priveľa šampónu

Míňa sa vám šampón podozrivo rýchlo a vaše vlasy pôsobia presušene? Možno ho používate priveľa. Väčšina šampónov obsahuje silikóny (zanechávajú vlasy lesklé) a tenzidy (vytvárajú bohatú penu). Tieto zložky sa usádzajú vo vlasoch a v konečnom dôsledku ich zaťažujú. V tomto prípade môže pomôcť detoxikačný šampón.

 

4. Vlasy si drhnete ostošesť

Čím silnejšie, tým lepšie? Týmto spôsobom si len dráždite mazové žľazy a vlasy sa vám budú ešte viac mastiť. Okrem toho si ich ničíte a zamotávate. Šampón vmasírujte jemnými krúživými pohybmi, budú sa vám ľahšie rozčesávať.

 

5. Šampón vymývate horúcou vodou

Takto nielenže znižujete účinok šampónu a kondicionéru, ale si aj ničíte kvalitu vlasov. Príliš horúca voda zmatňuje pokožku, vysúša vlasy a zvyšuje produkciu mazu vo vlasovej pokožke. Na oplachovanie používajte vlažnú vodu.


Kaderníčka odhalila svoje tajné finty: Túžite po dokonalom objeme? Stavte na tento jednoduchý trik!
Ako skrotiť husté vlasy a naopak, zväčšiť objem tých...


Ako ich teda umývať správne a efektívne?

Prvú dávku šampónu naneste na navlhčené vlasy len povrchovo. Nezapracúvajte do vlasov, nemasírujte, len nechajte chvíľu pôsobiť. Takto sa vlasy pripravia na účinnejšie prijatie umývacích a výživných zložiek. Vlasy opláchnite a druhýkrát naneste šampón bežným spôsobom, napeňte a opláchnite.

Tlačiť Diskusia
Focus Media