Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Erika sa zaľúbila do muža staršieho o 20 rokov, ale niečo jej na ňom nesedí: Je tu jedna veľmi zvláštna vec!

08.11.2015 Mgr. Sylvia Dančiaková

Mám dlhodobý vzťah so svojím priateľom, ktorý je o 20 rokov starší, a premýšľame aj o spoločnej rodine a bývaní. Lenže...

Vekový rozdiel ma netrápi, je tu iný problém. Vekový rozdiel ma netrápi, je tu iný problém.

Mám problém, že on o mne vie všetko, ale ja o ňom takmer nič. Veľa sa pýta a ja mu o sebe porozprávam, ale opačne to nefunguje. Nechce so mnou hovoriť ani o maličkostiach, nieto o minulosti. Táto jeho nekomunikatívnosť ma spochybňuje a neviem, či to s nami myslí vážne.

Erika

Psychologička Sylvia Dančiaková radí:

O 20 rokov starší? Máte dlhodobý vzťah a ešte u vás nezvíťazila zvedavosť natoľko, že by ste už niečo predsa len odhalili? Noooo, znie to ako lákavá záhada čakajúca na odkrytie, alebo aspoň vymýšľanie tajomných šťavnatých scenárov. Ale vážne – komunikácia je v partnerstve základom – nemyslím len výmenu informácií o tom, či onom, ale zdieľanie radostí, starostí, vášní, obáv, snov a všetkého ostatného.

Ak je partner nekomunikatívny, niekedy sa dajú ľady prelomiť cez rodinu, spoločných priateľov, na terapii... Nenechajte sa spochybniť, hľadajte cestu k slovám. Buďte vynaliezavá – veľa sa môžete dozvedieť aj cez rozhovory na tzv. neutrálne témy, len potom zasa pozor na domýšľanie si rôznych verzií – vždy treba overiť logiku vlastných subjektívnych záverov.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media