Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zničili ste si vlasy farbením či žehlením? 15 SUPER tipov, s ktorými ich znova dáte do skvelej formy

12.11.2015 Casprezeny.sk

Máte vlasy prirodzene suchšie alebo zničené od farbenia či pričastého žehlenia? S hodvábnym leskom bude vaša hriva vyzerať oveľa zdravšie a krajšie.

15 tipov pre dokonalý lesk vlasov 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock 15 tipov pre dokonalý lesk vlasov

1. Na umývaní záleží!

Používajte špeciálne šampóny na dodanie vlhkosti a lesku. Nezabudnite ich starostlivo vymyť. Držte sa pravidla, že vymývanie šampónu by malo trvať dvakrát dlhšie ako samotné umývanie. Na záver použite kondicionér, dôkladne zmyte. Vyhnite sa šampónom proti lupinám a pílingovým šampónom.

2. Šetriaci program

Čo tak skúsiť fintičku celebrít? Každý druhýkrát si vlasy umyte len kondicionérom. Vaše vlasy nadobudnú krásny lesk.

Skúste občas nahradiť umývanie dôkladným prekefovaním vlasov. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Skúste občas nahradiť umývanie dôkladným prekefovaním vlasov.

3. Minerálka

Vápenaté usadeniny odoberajú vlasom lesk a majú na svedomí ich mdlý vzhľad. Ľahko ich zmyjete nesýtenou minerálnou vodou.

4. U profíka

Želali by ste si nádherne lesklé vlasy na dlho predlho? Vyskúšajte keratínovú kúru v kaderníctve, pri ktorej sa vlasy zapečatia bezfarebnými lesklými pigmentmi. Benefitom tohto ošetrenia je aj oživená farba a vylepšená štruktúra vlasov.

5. Kúra teplom

Výživné látky preniknú vďaka teplu oveľa hlbšie do vnútra vlasu – kúru alebo masku naneste do vlhkých vlasov, vysušte fénom. Prameň po prameni prežehlite pri nízkej teplote. Až teraz všetko dôkladne vymyte.

Vápenaté usadeniny odoberajú vlasom lesk a majú na svedomí ich mdlý vzhľad. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Vápenaté usadeniny odoberajú vlasom lesk a majú na svedomí ich mdlý vzhľad.

6. Vykefovať!

Skúste občas nahradiť umývanie dôkladným prekefovaním vlasov. Na tento účel použite kefu s prírodnými štetinami. Predkloňte hlavu dopredu a 10-krát vlasy pomaly prečešte od korienkov až po končeky.

7. V jednej línii

Používajte produkty určené presne na váš typ vlasov. Najlepšie urobíte, ak stavíte na produkty z jednej línie kozmetickej značky, pretože ich účinky sa navzájom dopĺňajú a podporujú.

8. Skroťte vlny

Vlnité a kučeravé vlasy sú prirodzene suchšie a majú drsnejšiu štruktúru. Na tento typ vlasov sú ideálne uhladzujúce produkty proti krepateniu vlasov.

Používajte produkty určené presne na váš typ vlasov. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Používajte produkty určené presne na váš typ vlasov.

9. Olejové pohladenie

Olejíčky uhládzajú vonkajšiu šupinkatú vrstvu vlasov bez toho, aby ich zaťažovali. Pre jemné vlasy sú vhodnejšie dvojfázové produkty typu olej a voda. Môžete ich používať na vlhké aj na suché vlasy.

10. Octový oplach

Vápenatá voda z vodovodu zmatňuje vlasy a oberá ich o lesk. Na zneutralizovanie pridajte do 1L studenej vody 1 PL octu . Prelejte cez vlasy, už neoplachujte. Kyslosť spôsobí uhladenie povrchu vlasov.

11. Vždy v smere rastu!

Každý vlas má na svojom povrchu šupinkatú vrstvu, ktorá musí priliehať, aby vlas mohol odrážať svetlo a pekne sa lesknúť. Preto si vlasy vždy fúkajte v smere rastu, najlepšie na guľatej kefe s prírodnými štetinami.

Pre luxusný vzhľad si svoju hrivu postriekajte leskom v spreji 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pre luxusný vzhľad si svoju hrivu postriekajte leskom v spreji

12. Technika strihu

Dlhšie tupo zastrihnuté pramene pôsobia lesklejšie ako postupne zostrihané vlasy. V oboch prípadoch však platí, že lámavé a rozdvojené konce treba ostrihať!

13. SOS pre lesk

Na expresné dodanie lesku sú veľmi praktické nezmývateľné kúry a regeneračné vlasové krémy, ktoré sa nemusia vyplachovať z vlasov.

14. So žehličkou opatrne!

Zanechá vlasy krásne lesklé, ale nenávratne ich poškodzuje. Investujte preto do kvalitného modelu s keramickou žehliacou plochou a nastaviteľnou teplotou. Pred žehlením ošetrite vlasy termoochranným prípravkom a nepoužívajte žehličku viackrát ako raz do týždňa.

15. Lesk v spreji

Pre luxusný vzhľad si svoju hrivu postriekajte leskom v spreji, ktorý obsahuje svetloodrážajúce čiastočky – perfektné pre glamour účesy.

 


Súťaž TOP ZMENÁREŇ 2015

Zničili ste si vlasy farbením či žehlením? 15 SUPER tipov, s ktorými ich znova dáte do skvelej formy 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Nový Čas pre ženy

 

Hlasujte o TOP ZMENÁREŇ ROKA 2015 a vyhrajte exkluzívnu zmenu imidžu a ďalšie skvelé ceny!

 

Tlačiť Diskusia (8)
Focus Media