Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Je vám doma zima? 7 nápadov, ktoré vám ušetria peniaze za kúrenie a zahrejú vás!

06.12.2015 les

Niekedy nám riešenia ležia rovno pred nosom, len ich nevidíme. Takto si so zimou v byte poradíte hravo aj vy sami.

7 nápadov, ktorými ušetríte za kúrenie. 7 nápadov, ktorými ušetríte za kúrenie.

1. Alobal za radiátor

Aby vám neunikalo teplo cez stenu za radiátorom, dajte na ňu reflexnú fóliu alebo obyčajný alobal. Teplo sa tak bude odrážať späť do miestnosti.

2. Izolácia z rúr

Na vyplnenie viditeľnej medzery medzi podlahou a dverami môžete využiť aj izoláciu z potrubia. Stačí ju „obliecť“ na spodok dverí.

3. Slnko ako radiátor

Roztiahnite závesy a odhrňte žalúzie v izbách, keď je vonku počas zimy slnečno. Izba sa krásne vyhreje.

4. Netesniace okná

Pri silnom vetre vám môže ťahať aj od okien. Spodnú časť utesnite uterákom alebo si ušite tenký valec vypchatý náplňou do vankúšov.

5. Výhrevný kvetináč

Základ mini prírodného radiátora tvorí svietnik a tri hlinené kvetináče. Pomocou skrutiek a matíc umiestnite do seba v rozostupoch tri hlinené kvetináče (menší, väčší, najväčší). Dnom hore ich položte na podstavec (poslúžia aj dve tehly) a pod kvetináče umiestnite svietnik. Teplý vzduch sa bude hromadiť medzi stenami kvetináčov, takto rozohriaty bude sálať do priestoru príjemné kumulované teplo.

6. Elektrická prikrývka

Na kúrení ušetríte, ak sa večer pri televízore zabalíte do vyhriatej elektrickej prikrývky. Kúrenie tak budete môcť stíšiť

7. Teplo z rúry

Veľa varíte a pečiete? Počas zimy tak nebudete musieť možno vôbec zapínať radiátor. Stačí, ak po ukončení pečenia necháte dvierka na rúre otvorené.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media