Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zauzlila sa vám retiazka alebo ste postrácali náušnice? 5 praktických tipov, ako sa starať o šperky

13.12.2015 les

Každý deň sa vyskytne nejaký malý problém, ktorý musíme riešiť s uložením bižutérie a iných ženských záležitostí. Takto si hravo poradíte aj samy.

Ako sa starať o bižutériu? 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Oliver Balog Ako sa starať o bižutériu?

Retiazka sa už nezamotá

Aby sa vám v šperkovnici navzájom nezamotali tenučké retiazky, prevlečte každú z nich cez slamku, uzáver zapnite a poukladajte ich pekne vedľa seba.

Náušnice nestratia svoj pár

Napichovacie náušnice s uzáverom nestratia svoj pár, ak ich uskladníte pekne vedľa seba. Použiť môžete kus papierika, ale ide to aj krajšie. Napríklad s použitím plochého gombíka s dvomi alebo štyrmi dierkami, cez ktoré náušnice prevlečte. 

Náušnice nestratia svoj pár 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív firiem Náušnice nestratia svoj pár

Úsporný vešiak na šatky

Ak na spodnú časť vešiaka navlečiete umelohmotné krúžky určené na uchytenie sprchovacieho závesu o tyč, ušetríte kopu miesta v skrini. Na krúžky sa totiž zmestí hneď niekoľko šatiek, môžete na ne dokonca vešať aj opasky.

Čo s uzlíkom na retiazke?

  Čo robiť, keď sa mi zauzlila retiazka? 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Čo robiť, keď sa mi zauzlila retiazka?

Ak sa vám spraví neželaný uzlík na retiazke a neviete si s ním rady, nasypte naň detský púder. Uzlík povolí a potom ho už pomocou špendlíka rozviažete.

Kam vešať bižutériu?

1. O rám pripevnite klinčeky v rozostupe asi 1 cm, a cez ne v rôznych smeroch namotávajte motúz alebo nitku. Na túto „pavúčiu sieť“ tak môžete vešať visiace náušnice.

2. O rám stačí pribiť zozadu pomocou pripínačiek záclonu s očkami a hotovo!

3. Visiace náušnice možno vešať aj o stojacie strúhadlo, dierok má habadej.


Tlačiť Diskusia
Focus Media