Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Láka vás to? 5 dôvodov, prečo mu nekontrolovať mobil a 5 situácií, kedy naopak musíte!

16.12.2015 Casprezeny.sk

Aj vy ste už bojovali s týmto pokušením? Jeho mobilný telefón skrýva odpovede na otázky, na ktoré nám muži odpovedať nechcú alebo sa ich na ne bojíme opýtať.

Ak váš priateľ zahmlieva o dôležitých veciach, zrejme to znamená, že s nimi nie je niečo v poriadku. Ak váš priateľ zahmlieva o dôležitých veciach, zrejme to znamená, že s nimi nie je niečo v poriadku.

Mnohé z nás tomuto pokušeniu už aj podľahli. Napriek tomu sa delíme na tie, ktoré mobil svojim partnerom "kontrolujú" bez hanby a tie, ktoré sa dušujú, že to nikdy neurobili a neurobia. V každom prípade je teda dobré vedieť, čo svojou zvedavosťou či žiarlivosťou riskujete.

Prečo nikdy nie ...

1. Pretože určite nechcete, aby ho niekto prezeral vám

Vezmite si k srdcu známe porekadlo: "Čo nemáš rád sám, nerob druhým". Ani vám by sa nepáčilo, keby takto ktokoľvek zasahoval do vášho súkromia. Je jedno, že vy nemáte čo tajiť, ale aj tak je mobilný telefón podobne ako pošta chránený nepísaným "mobilovým" tajomstvom.

2. Pretože, ak k nemu nemáte dôveru, môžete sa na to rovno vykašľať

Cudzie správy sa nečítajú! Človek môže naraziť na nepríjemné prekvapenia. A keď sa to prevalí, hrozí mu dokonca väzenie!

Ak máte k svojmu partnerovi takú nedôveru, že mu chcete konať za chrbtom, možno by ste mali zvážiť, či má váš vzťah vôbec zmysel. Ak prídete k záveru, že áno, mobil mu nečítajte.

3. Môžete zistiť, čo nechcete vedieť

A nemusí to byť len nevera. Môžete zistiť, že má vo fotkách stiahnuté šteklivé obrázky známej pornohviezdy, hrá na telefóne infantilné hry, píše si s matkou 3-krát denne, alebo že si zapisuje jedálniček. Nič z toho mu vo vašich očiach na dôstojnosti nepridá. A čo keď pre vás chystá prekvapenie?

4. Pretože, keď to zistí, budete za hlúpu stíhačku

Ono sa totiž nakoniec všetko prevalí a najskôr to budete vy, kto sa v diskusii preriekne apovie niečo, čo by ste nemali vedieť. V takej chvíli každý muž, ktorý si váži sám seba, zabalí kufre a odíde.

5. Pretože ste dosť silná, aby ste sa ho spýtali na to priamo

Konať za chrbtom druhého je znamením slabosti a prehry. Ak chcete vyhrať, musíte v prípade pochybností zobrať sily a opýtať sa na rovinu.

Kedy určite áno...

Vziať do ruky a prečítať jeho mobil je prípustné len v niekoľkých málo situáciách:

6. Keď ide o život

Je jasné, že v krízových situáciách, kedy je váš drahý zranený alebo inak neschopný sa o seba postarať a konať sám za seba, existujú okamihy, kedy do jeho mobilu skrátka musíte. Pretože je tam heslo od alarmu na chalupe, číslo na vášho automechanika či jeho kolegov, ktorí ho budú musieť zastúpiť v práci. Odporúčame však hľadať len tam, kde naozaj niečo potrebujete.

7. Keď ho nechá doma a je nezvyčajne dlho nezvestný

Skôr, než po ňom vyhlásite celoštátne pátranie, pre istotu obtelefonujte jeho kamarátov. Možno len spí u niektorého z nich na gauči. A SMS prečítate len tie zo dňa zmiznutia, môžu vám pomôcť s hľadaním.

8. Keď, viete, že vám klame

Ak váš priateľ či manžel zahmlieva o dôležitých veciach, zrejme to znamená, že s nimi nie je niečo v poriadku. Skôr, než mu vleziete do telefónu, skúste zistiť, čo sa deje, ale inou cestou. Overte si u banky a spoločností, od ktorých odoberáte služby, či máte v poriadku rodinné financie. Z jeho kolegov možno vytiahnete, či nemá problémy v práci. Skrátka berte to tak, že k povoleniu prezriezť mu mobil potrebujete dôvody pre podozrenie, rovnako ako polícia odpočúvaniu povolenie sudcu.

9. Keď sa s ním chcete rozísť

V prípade, že sa chcete s partnerom rozísť a neviete, ako to zaonačiť, stačí mu hrabať sa v mobile a nechať sa pri tom chytiť. S veľkou pravdepodobnosťou vám dá kopačky sám.

10. Keď ide o deti a majetok

Ak máte v zásuvke pripravené papiere na rozvod, nemáte už čo stratiť. Naopak. Môžete sa dozvedieť všeličo, čo vám bude počas dohadovania sa o majetku a deťoch užitočné. Teda ak na to máte žalúdok.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media