Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

5 zlepšovákov na hit víkendového obeda: Po týchto fašírkach sa bude zalizovať celá rodina

24.01.2016

Aj vy máte občas dilemu, čo opäť prichystať na nedeľný obed? Aj obyčajné fašírky sa dajú oživiť a my vám prinášame 5 trikov, ako to dokážete.

Ešte chutnejšie fašírky si môžete pripraviť s dochrumkava opečenou cibuľkou a slaninkou. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ešte chutnejšie fašírky si môžete pripraviť s dochrumkava opečenou cibuľkou a slaninkou.

● Ak nechcete použiť na spojenie mäsovej zmesi vajce, nahraďte ho 2 PL nízkotučného tvarohu alebo 1 nastrúhaným surovým zemiakom.

● Zunovalo sa vám zahusťovanie starším pečivom alebo strúhankou? Tak použite kukuričné lupienky alebo aj zemiakové čipsy, ktoré boli príliš dlho v otvorenom vrecku a navlhli. Navyše môžete prisypať ešte konzervovanú kukuricu.

● Maté chuť na fašírky so stredomorskou príchuťou? Tak nezabudnite pridať do zmesi nastrúhanú citrónovú kôru, prípadne nasekané olivy a sušené paradajky.

● Ešte chutnejšie fašírky si môžete pripraviť s dochrumkava opečenou cibuľkou a slaninkou. Takéto kúsky sú ideálne aj do čerstvej žemle s trochou zeleniny a hneď máte na stole domáci hamburger.

● Chcete diétnejšiu verziu? Tak zabudnite na vyprážanie a pripravené fašírky poukladajte na plech vyložený papierom na pečenie a pečte ich pri 220 °C asi 15 minút.

Ak nechcete použiť na spojenie mäsovej zmesi vajce, nahraďte ho 2 PL nízkotučného tvarohu. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Dušan Křístek Ak nechcete použiť na spojenie mäsovej zmesi vajce, nahraďte ho 2 PL nízkotučného tvarohu.

Tlačiť Diskusia
Focus Media