Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kazí vám náladu problematická pleť? Ak robíte počas sprchovania túto častú chybu, tak sa ani nečudujte!

03.02.2016 Beata Suchá

Príliš suchá, príliš mastná, nepríjemne začervenaná. Naša pokožka nevyzerá vždy tak, ako by sme si želali. Čo ju dostane do rovnováhy?

Posilnite obranyschopnosť pokožky! 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Posilnite obranyschopnosť pokožky!

Je napätá, svrbivá a objavujú sa na nej červené fľaky? Alebo vás, naopak, obťažuje nadmerné mastenie aj v dospelom veku a nepríjemný kolotoč upchatých pórov či vyrážok? Ak naša pleť stratí balans, do nepohody sa dostaneme aj my. Našťastie, väčšinou ide len o prechodný stav zapríčinený stresom, hormonálnou nerovnováhou a zmenou klímy. Prvým riešením je zmena kozmetických rituálov a produktov. Prezradíme vám, čo naozaj zaberá!

Posilnite obranyschopnosť pokožky!

Najväčší orgán nášho tela, kožu, chráni kožná bariéra z vrstvy odumretých buniek, bielkovín a mazu. Zabraňuje vysychaniu aj prenikaniu škodlivín a baktérií do tela. Ak sa ochranný plášť naruší, pokožka si nedokáže vytvoriť zásoby vlhkosti a stáva sa suchou. Stavte na telové mlieka, ktoré obnovujú obranné mechanizmy kože. Reparačné produkty dodajú pleti vitamín E a vlhkosť. Pokožku ošetrujte pravidelne po každom sprchovaní.

Mastnota pod kontrolou

Už dávno neplatí, že mastná pleť s vyrážkami je záležitosť puberty. Nadprodukcia mazu a s ňou spojená tvorba nečistôt môže byť genetická záležitosť, ale podporuje ju aj stres a nezdravý životný štýl. Zamerajte sa na produkty, ktoré majú zmatňujúci účinok – séra, ílové, bahenné a sťahujúce masky, detoxikačné krémy na dospelú problematickú pleť. Tvorbu nečistôt môže v istých prípadoch podporovať aj priveľa kozmetiky a dráždivých látok, ranné čistenie pleti skúste zredukovať len na opláchnutie čistou vodou a večer pleť odlíčte, ako ste zvyknuté. Pri veľmi suchej pokožke používajte sprchovací olej, ktorý jej navracia vlhkosť. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Pri veľmi suchej pokožke používajte sprchovací olej, ktorý jej navracia vlhkosť.

Sprchujte sa správne!

Pozor na príliš horúcu vodu. Tento príjemný rituál by mohol narušiť ochrannú kožnú bariéru. Voda by mala mať od 30 do 35 °C. Pri veľmi suchej pokožke používajte sprchovací olej, ktorý jej navracia vlhkosť a lipidy už počas sprchovania.

Už žiadne drsné miesta!

Poctivo sa krémujete a stále máte suché holene a chodidlá? Vyskúšajte telový krém z lekárne s vyšším podielom urey. Používajte denne a masírujte do pokožky, kým sa nevstrebe. Vyskúšajte telový krém z lekárne s vyšším podielom urey. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Vyskúšajte telový krém z lekárne s vyšším podielom urey.

Čo zmierni začervenanie?

Prechody zo zimy do tepla, ale aj ostré jedlo a kofeín spôsobujú silné prekrvenie pokožky. Následkom je rozšírenie jemných cievok a začervenanie. Tento stav je výraznejší u ľudí so svetlou, suchou a citlivou pleťou. Oslabené cievky strácajú elasticitu, trvalo presvitajú a pri najmenšom podnete líčka horia červeňou. Kuperóza síce nie je choroba, ale vie poriadne potrápiť naše ženské ego! Tu platí jediné – upokojiť pleť a zamaskovať začervenanie. Moderné krémy dokážu jedno aj druhé. Obsahujú upokojujúce zložky (panthenol) a zelené pigmenty, ktoré skorigujú začervenanie.

Tlačiť Diskusia
Focus Media