Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nešťastná Viola navrhla priateľovi spoločné bývanie: Reakcia budúcej svokry ju totálne vyviedla z miery!

19.03.2016 Mgr. Sylvia Dančiaková

S priateľom sme 6 rokov a obaja máme 30. Chceme stavať dom, ale priateľ sa k tomu nemá, ani zasnúbiť sa nechce, deti tiež nerieši.

Reakcia jeho mamy ma veľmi prekvapila. Reakcia jeho mamy ma veľmi prekvapila.

Neviem vzťah posunúť ďalej

Priateľ tvrdí, že má zložitú situáciu doma. Otec je alkoholik a jeho mama vraví, že iba on to s ním vie. A tak ho priateľ chodí upokojovať a mama ho zase vydiera, že sa zabije, keď on odíde. Veľmi ma to trápi. Sťahovať sa k nim nechcem. 

Viola (30)

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

Skúste partnerskú poradňu alebo individuálnu terapiu. Potrebujete spolu komunikovať – konštruktívne a cielene, aby ste sa pohli ďalej. Strecha nad hlavou je základ. Určite nie je dobrý začiatok pod jednou strechou s alkoholikom. Nie je to jednoduché ani s milými svokrovcami, nie ešte v takomto prípade.

Váš priateľ potrebuje dozrieť a „odstrihnúť sa“, potrebuje pochopiť, že nenesie žiadnu zodpovednosť za správanie rodičov, ktorí sa obaja správajú závisle a manipulatívne. Pred vami samou stoja tiež otázky, napríklad ako dlho chcete čakať na rozhodnutia priateľa?

Čo vám bráni posunúť sa v živote sama? Na čo sa vyhovárate vy? Čím skôr sa rozhodnete uchopiť život do vlastných rúk, tým šťastnejšia a slobodnejšia budete – sama v sebe, bez závislosti od partnera, no pokojne aj po jeho boku.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media