Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nešetrite pod matracom a vyberte si radšej Dobré sporenie

06.04.2016 Casprezeny.sk

Klienti na Slovensku si svoje bankové úspory nechávajú najčastejšie ležať na bežných účtoch. Pripravujú sa tým o možnosť ich lepšieho úročenia.

PR článok SPONZOROVANÉ PR článok

Vklady na bežných účtoch sa totiž spravidla úročia len minimálnou sadzbou. Ak si však vyberiete správne sporenie, môžete na úrokoch zarobiť výrazne viac.

Ako si teda vybrať Dobré sporenie ?

Základom je porovnať si ponúkané úrokové sadzby, ale aj podmienky ich získania.

Vopred si rozmyslite, koľko peňazí, ako často, resp. aké dlhé obdobie by ste si chceli sporiť. Ideálne je odkladať si každý mesiac aspoň 10 % svojho príjmu.

Overte si, či vám pravidelné sporenie prináša ďalšie výhody. Taktiež aj minimálnu a maximálnu výšku vkladov pri vybranom produkte.

Rozhodujte sa aj podľa dĺžky sporenia, t. j. kedy a za akých podmienok si v prípade potreby môžete vybrať svoje úspory.

Využite lepšie zhodnotenie úspor

Každý klient má pri výbere sporenia iné požiadavky. Poštová banka preto ponúka hneď tri typy Dobrého sporenia už od 10 eur mesačne, aby vyšla v ústrety naozaj každému. Dobré sporenie Rezerva je určené na vytváranie krátkodobej rezervy, aby ste mali svoje peniaze vždy poruke. Zároveň pri aktívnom využívaní Dobrého účtu môžete pri zostatku do 5 000 eur získať dvojnásobný úrok. Sporiť si môžete aj dlhodobo, a to vďaka Dobrému sporeniu Istota s ročnou garantovanou sadzbou až do 2,5 % pri pravidelnom sporení. Pre klientov, ktorí hľadajú vyšší potenciál zhodnotenia svojich úspor, ponúka Prvá penzijná Poštovej banky Dobré sporenie Investícia. Tento produkt kombinuje sporenie a investovanie, pričom sám klient si určí koľko, v akom podielovom fonde a ako dlho si chce sporiť.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media