Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

5 rád, ako si poradiť s lupinami: Použite pri umývaní vlasov malý trik a uvidíte, čo to s potvorkami urobí

06.04.2016 KaD

Lupiny sú v podstate odumreté kúsočky kože, ktoré sa tvoria vo vlasatej časti hlavy. Ako sa ich účinne zbaviť?

5 rád, ako si poradiť s lupinami. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock 5 rád, ako si poradiť s lupinami.

Nejde zväčša o žiadne vážne ochorenie, ale predovšetkým o estetickú komplikáciu. Lupiny je totiž vidieť na oblečení a v horších prípadoch aj pri pohľade na vlasy.

1. Používajte vhodný šampón

Ak sa vám začnú tvoriť lupiny vo väčšom množstve, určite vymeňte šampón, ktorý používate na umývanie vlasov. Ideálne je kúpiť si špeciálny produkt práve na vlasy s lupinami - obsahuje také látky, ktoré dokážu ich tvorbe zamedziť a predchádzať vzniku nových.

Používajte vhodný šampón. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Používajte vhodný šampón.

2. Dbajte na vyváženú stravu

Vitamín B, zinok a selén prispievajú k správnej výžive pokožky a ak ich je v organizme málo, môže sa to prejaviť aj vznikom lupín. Preto si dožičte stravu bohatú práve na tieto vitamíny. Vitamín B obsahuje napríklad kyslá kapusta, pečeň, vnútornosti, vajcia, ryby a hydinové mäso. Zinok nájdete v zemiakoch, uhorkách, reďkovke či mrkve a selén v mandarínkach, hrozne, hlávkovej kapuste a veľa ho obsahuje aj pór.

Dbajte na vyváženú stravu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Dbajte na vyváženú stravu.

3. Vyhýbajte sa stresu

K tvorbe lupín vo veľkej miere prispieva stres. Ak máte napríklad stresujúce zamestnanie, mali by ste si dostatok času na pravidelný odpočinok, uvoľnenie a čas, ktorý venujete len sama sebe.

4. Dožičte si masáž hlavy

Príjemnou a efektívnou možnosťou, ako bojovať s lupinami je masáž hlavy. Robte ju pomaly a jemne končekmi prstov vždy, keď sa chystáte umyť si vlasy. Stimulujete si tým mazové žľazy, ktoré potom fungujú tak, ako majú.

Kondicionér až po umývaní vlasov? Spravte to 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Kondicionér až po umývaní vlasov? Spravte to

5. Vyskúšajte brezovú vodu alebo citrónovú šťavu

Na hlavu si naneste čerstvú citrónovú šťavu alebo brezovú vodu, nechajte chvíľku pôsobiť a potom hlavu opláchnite. Ak nemôžete zohnať čerstvú brezovú vodu, kúpte si brezovú vlasovú vodu a kvalitný brezový šampón.

Vyskúšajte citrónovú šťavu. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Vyskúšajte citrónovú šťavu.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media