Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lucie Bílá má všetko, čo si kedy želala, ale toto ju trápi: Tak sa na jej tvári podpísala vážna choroba

10.04.2016 Casprezeny.sk

Lucie Bíla pred pár dňami oslávila päťdesiatku, ale stále pôsobí veľmi sviežo a mladistvo. Trápi ju však táto jedna, s ktorou sa musela naučiť žiť.

„Moja tvár je môj obraz, žiadne prešívanie preto 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Brenkus „Moja tvár je môj obraz, žiadne prešívanie preto

Speváčka Lucie Bílá približne pred 11 rokmi ochorela na štítnu žľazu. Netrvalo dlho a začala nápadne chudnúť. A to aj napriek tomu, že jedla stále rovnako. Že je vážne chorá, nikto nevedl. Až keď jej začali extrémne vyliezať oči z jamiek - tzv. Basedowova choroba. Ľudia s hyperfunkciou štítnej žľazy totiž majú často problémy s očami. Objavuje sa zvýšený tlak na očný nerv a na tkanivo v očnicu. Preto oči vyliezajú.

„Moja tvár je môj obraz, žiadne prešívanie preto 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Brenkus „Moja tvár je môj obraz, žiadne prešívanie preto

Bojovať s vypuklými očami je ale takmer nemožné. Uľaviť si Lucie môže slnečnými okuliarmi, očnými kvapkami alebo studenými obkladmi. A keď ide na javisko, oči sa môže Lucie pokúsiť len zamaskovať.

Afterpárty po priamom prenose. Nechýbal na nej ani pán Vlado a jej priatelia. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Tibor Géci, Nový Čas Afterpárty po priamom prenose. Nechýbal na nej ani pán Vlado a jej priatelia.

"Nechcem o tom ani hovoriť. Je to skutočne veľké trápenie," priznala pred časom Lucie, ktorá veľmi dobre vie, že choroba je nevyliečiteľná. Nadmerná produkcia hormónu sa môže len dočasne potlačiť. Alebo štítnu žľazu operatívne odstrániť. To je ale pre speváčku úplne vylúčené. Riskovala by, že príde o svoj hlas. Zostáva teda jediné, tlmiť hyperfunkciu, aby sa nezhoršil zrak a zmieriť sa s tým, že boj so štítnou žľazou sa nikdy neskončí.

Lucie Bílá sa so svojou chorobou naučila žiť. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Showpix.cz Lucie Bílá sa so svojou chorobou naučila žiť.

Tlačiť Diskusia
Focus Media