Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

9 vecí, ktoré na mužovi nikdy nezmeníte: Dámy, ak sa nechcete rozísť, s týmto sa budete musieť zmieriť

24.04.2016 Casprezeny.sk

Čo musíte tolerovať svojmu partnerovi, aby ste boli vo vzťahu šťastní?

Týchto 9 vecí na mužovi nezmeníte. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: northfoto Týchto 9 vecí na mužovi nezmeníte.

Vzťahy sú predovšetkým o kompromisoch. Existujú ale veci, ktoré na svojom partnerovi nikdy nezmeníte, či sa vám to páči alebo nie.

1. Neberte mu koníčky

Či už ide o futbal, hokej alebo akýkoľvek iný šport, medzi vášho partnera a lásku k jeho obľúbenému tímu len tak niečo nevstúpi. Jeho oddanosť je skrátka absolútna. Vďaka internetu v mobile dnes môže svoje zápasy sledovať neustále, či už ste na romantickej večeri alebo sa vám vydáva kamarátka. Keď jeho tím prehrá, cíti sa v depresii a nerozveselíte ho absolútne ničím, aj keď sa budete akokoľvek snažiť. Jeho vášeň k športu skrátka nikdy nezlomíte. Môžete sa k nemu jedine pripojiť.

Rovnaké pravidlo platí aj u milovníkov počítačových hier alebo lietadlových modelov. Podporujte jeho hobby a prejavte záujem. Uvidíte, že to ocení. Či už ide o futbal, hokej alebo akýkoľvek iný šport, medzi vášho partnera a lásku k jeho obľúbenému tímu len tak niečo nevstúpi. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, RCA Či už ide o futbal, hokej alebo akýkoľvek iný šport, medzi vášho partnera a lásku k jeho obľúbenému tímu len tak niečo nevstúpi.

2. Vzťah k čistote

Asi nikdy mu nevysvetlíte, že keď chce ustlať posteľ, musí narovnať prestieradlo a otočiť periny. Rovnako tak nepochopí, prečo majú vešiaky visieť v skrini jedným smerom. Aby ste mohli žiť v mieri a nehádať sa, zhodnite sa aspoň na tom, že tričko sa hádže do koša na špinavú bielizeň, keď sa spotí, a mastný fľak na nohaviciach sa nevsiakne, ale musí sa vyprať. Ak partner toto pochopí, viac od neho nechcite.

3. Piatkové večery pri pive

Vaša polovička si, ako každý správny chlap, pravdepodobne potrpí na poriadne pivo. Každý muž má iný rituál. Niektorý si fľašu otvorí večer pri televíznych správach, iný nevynechá ani jeden piatkový večer s kamarátmi. Nech je to tak, či onak, rozhodne mu v tom nebráňte. Ak má za sebou ťažký deň, jeho radosť mu ho celkom iste urobí príjemnejším. A že vy by ste radšej pohárik vína pri dobrom filme? Zavolajte kamarátke!

4. Ponožky nevymení

S mužmi a ich oblečením ženy bojujú pomerne často. Možno ho donútite zmeniť obuv či sako, rozhodne ale nepohnete s ponožkami. Muži ich skrátka vnímajú ako každodennú nutnosť a nehodlajú nad nimi premýšľať. Kým majú aspoň podobnú farbu, nosia ich ďalej a ďalej. A že vás rozčuľuje predratá päta? Rozhodne za to partnerovi nenadávajte. On to skrátka nevidí. Až budete triediť bielizeň na pranie, jednoducho ich vyhoďte. Ani si to nevšimne.  Muži si svoje problémy radšej premyslia v súkromí a chcú sa s nimi ako správni muži popasovať sami. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Muži si svoje problémy radšej premyslia v súkromí a chcú sa s nimi ako správni muži popasovať sami.

5. Mamičkin miláčik

Nech už je jeho vzťah s matkou akýkoľvek, nesnažte sa do neho zasahovať, a vôbec nie ho meniť. Puto medzi matkou a synom nedokážete preťať. Prihovorte sa, aby jej zavolal, povedzte svoj názor, ale v žiadnom prípade ho do ničoho nenúťte. V tejto oblasti nemáte žiadne právo na väčšiu intervenciu.

6. Čo nechcete vidieť

Nikto nie je dokonalý. Aj váš partner má nejaký zlozvyk, o ktorom nechcete ani počuť. Či už je to strihanie nechtov v najmenej vhodnej chvíli, pľuvanie pri popoludňajšom behu, alebo čokoľvek iné, kým vám to výslovne neubližuje, nechajte mu aspoň jeden taký prehrešok. Nemá cenu ho zbytočne otravovať, on s tým aj tak neprestane. Aspoň si ušetríte nervy pri zbytočných hádkach.

7. Šikovný vodič

Keď sedí za volantom, musí byť pánom situácie. Je nám jasné, že hocikedy viete, ktorá cesta je kratšia, alebo že v druhom pruhu by mohol ísť rýchlejšie. Kým dodržiava zákon, je situácia pod jeho kontrolou. Pripomíname, že opačne to ale nefunguje. Auto je skrátka mužské územie, aj keď sú mnohokrát ženy rovnako schopné vodičky ako muži. Oni to nikdy nepriznajú.

8. Domáci maznáčikovia

Muži vo všeobecnosti nemajú tendenciu priľnúť k zvieratám ako my ženy. Ak s vami "vyženili" aj domáceho maznáčika, nenúťte ho, aby s ním bol hneď najlepší kamarát. Môj priateľ psíka zo začiatku nemal ani trochu rád. Prekážalo mu, že je malý, rozmaznaný, šteká. Nechcel s ním chodiť von, ani sa s ním hrať. Postupom času sa spolu ale zžili a teraz sa žiadne víkendové ráno nezaobíde bez veselého vítania v posteli. A aj keď mi to nikdy neprizná, viem, že mu prirástol k srdcu a za nič by ho nevymenil. Ak má za sebou ťažký deň, jeho radosť mu ho celkom iste urobí príjemnejšiím. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ak má za sebou ťažký deň, jeho radosť mu ho celkom iste urobí príjemnejšiím.

9. Rodinné putá

Nechceme porovnávať vašich príbuzných s domácimi zvieratami, ale aj u nich funguje rovnaké pravidlo. Nenúťte ho, aby s vaším bratom chodil na tenis či aby s vašou mamičkou trávil spoločné večery. Ak s nimi vychádza bez hádok a toleruje ich, uspokojte sa s tým a zbytočne na neho netlačte. Ak bude stáť o bližší kontakt, nájde si k nim cestu sám.

+ 1

Hovor so mnou

Je nám jasné, že keď vidíte, že sa váš partner trápi, chcete mu pomôcť. Žena predsa svoje trápenie zdieľa a rozpráva sa o ňom s najbližšími. Nechce v tom byť skrátka sama. Od muža takéto správanie nemôžete chcieť. Jeden z výskumov preukázal, že ženy majú v mozgu ďaleko viac "hovoriacich hormónov" ako muži. Tým pádom sú ďaleko zhovorčivejšie a majú potrebu myšlienky ventilovať. Muži si svoje problémy radšej premyslia v súkromí a chcú sa s nimi ako správni muži popasovať sami. Dajte mu čas, až sa na to bude cítiť, povie vám to sám.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media