Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hrebeň nie je banalita, na ktorej nezáleží: Ak robíte tieto chyby, nečudujte sa, že máte zničené vlasy

27.04.2016 iva

Na čo ktorý hrebeň použiť? Viete to? Hrebeň nie je žiadna banalita, na ktorej nezáleží. Práve naopak, možno práve on spôsobuje problémy, ktoré s vlasmi máte.

Naozaj používate ten správny hrebeň? 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Naozaj používate ten správny hrebeň?

1. Kefa mokré vlasy ničí

Najlepší hrebeň na rozčesávanie mokrých a dlhých vlasov, ktoré majú sklony k poškodzovaniu, je ten so širokými zúbkami. Nikdy nečešte silou, ale jemne, pramienok po pramienku. A nikdy nepoužívajte kefu na rozčesávanie mokrých vlasov.

Nikdy nepoužívajte kefu na rozčesávanie mokrých vlasov. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Nikdy nepoužívajte kefu na rozčesávanie mokrých vlasov.

2. Husté zuby na tupírovanie

Hrebene s hustými zubkami sú najlepšie na zväčšenie objemu vlasov, teda tupírovanie. Lenže pri tupírovaní je treba vedieť správnu tehniku, inak si vlasy môžete ľahko zničiť.

3. Okrúhle kefy na fénovanie

Tie okrúhle kefy sú vyrobené na tvarovanie účesu pri fénovaní. Vďaka špeciálnym otvorom vlasy rýchlejšie schnú, pretože cez ne preniká teplý vzduch. Hlavné pravidlo pri výbere znie: Čím dlhšie vlasy, tým širšia kefa.

4. Ploché kefy na dlhé vlasy

Všetky ploché kefy sú určené na dlhé a husté vlasy. Ak však narazíte na zauzlené vlasy, siahnite radšej po hrebeni so širokými zubami.

Všetky ploché kefy sú určené na dlhé a husté vlasy. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Všetky ploché kefy sú určené na dlhé a husté vlasy.

5. Na kučeravé drevený hrebeň

Najlepšie učešete kučeravú hrivu dreveným hrebeňom s veľkými medzerami. Ak máte vlasy vlnité, rozčesávajte ich vlhké, suché by už mohli skrepatieť.

6. Na krátke drevené, na mastné so štetinami

Ženy s krátkymi vlasmi často používajú štetinové hrebene, ale radšej nech ich vymenia za drevené. Tie s prírodnými štetinami sa výborne hodia pre mastné vlasy, pretože uhladzujú vlasové kutikuly.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media