Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Myslíte, že si viete správne umyť tvár? Jedna chyba pri čistení vám však zničí pleť: Aj vy ju robíte!

29.04.2016 Casprezeny.sk

Čo už môže byť ľahšie, ako si vedieť správne umyť tvár? Ale možno aj vy robíte túto jednu chybu, za ktorú sa vám pleť nepoďakuje.

Nie ste spokojná s vašou pleťou. Možno si ju čistíte nesprávne. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: shutterstock Nie ste spokojná s vašou pleťou. Možno si ju čistíte nesprávne.

Očista tváre dvakrát denne je základ. Ale ak to robíte počas sprchovania a myslíte si, že je už všetko hotové, tak sa veľmi mýlite.

Ak si pokožku tváre umývate počas sprchovania, škodíte si. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ak si pokožku tváre umývate počas sprchovania, škodíte si.

Mnoho ľudí si myslí, že si tým osvieži tvár a možno aj ľahko premasíruje, ale opak je pravdou. Svoju pleť týmto veľmi zaťažujete a zbavujete ju prírodných olejov, ktoré v sebe má.

Ak si myslíte, že si počas sprchovania hneď umyjete aj tvár, robíte zle. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ak si myslíte, že si počas sprchovania hneď umyjete aj tvár, robíte zle.

Mnoho ľudí si umýva tvár pod sprchou, pri rovnakej teplote, ako si umývajú telo. To ale nie je dobrý nápad. Môžete si tým svoju pleť poškodiť a zbaviť olejov.

V sprche si tvár nikdy neumývajte. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock V sprche si tvár nikdy neumývajte.

Najlepší spôsob, akosi  udržať svoju pleť zdravú a vitálnu je to, že si ju opláchnete v tečúcej vlažnej vode z kohútika.

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media