Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zákerná choroba jej ničila život, po dlhom trápení si poradila bez lekárov: Neuveríte, čo jej pomohlo

08.06.2016 Ivana Adamcová

Atopický ekzém dokáže poriadne znepríjemniť život. Ak ho má niekto od narodenia, istotne vie, že toto autoimunitné ochorenie je klasickou medicínou v zásade neliečiteľné.

Toto autoimunitné ochorenie je klasickou medicínou v zásade neliečiteľné. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Toto autoimunitné ochorenie je klasickou medicínou v zásade neliečiteľné.

Daniela Gilányi: Homeopatia nie je placebo

Vyskúšala som ozaj všetko vrátane páchnucej pasty z rybieho oleja, ale kožní lekári sa najčastejšie prikláňali k rôznym kortikoidom, ktorými ma roky zásobovali. Kortikoidy príznaky ekzému na istú dobu potlačia, no časom prestanú účinkovať a musíte ich obmieňať. Najhoršie je, že vaša koža je po ich dlhodobom používaní ako z pergamenu, je veľmi tenká až priesvitná. Točíte sa akoby v jednom kruhu, a to vás núti riešiť príčinu ekzému a nie jeho dôsledky.

Homeopatia nie je placebo, myslí si Daniela Gilányi. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív respondentov Homeopatia nie je placebo, myslí si Daniela Gilányi.

Chcete, aby vám niečo pomohlo, a tak pátrate po iných alternatívach, akou je i homeopatia. Znie to až neuveriteľne, ale práve homeopatia ma zbavila do krvi popraskaných dlaní, suchej šupinatej pokožky, opuchov prstov a červených zapálených miest na rukách. Atopický ekzém ju trápil od narodenia. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív respondentov Atopický ekzém ju trápil od narodenia.

Život s ekzémom pre mňa znamenal neustále svrbenie, škrabanie sa, neviete ľuďom podať poriadne ani ruku, ani šoférovať, či stopercentne pracovať – fotografie hovoria azda za všetko. Mnohí kamaráti sa mi neveriacky smiali, že homeo je obyčajné placebo, no keď videli výsledky, nechceli tomu veriť. Nie je to však zázrak na počkanie, chce to trpezlivosť a čas – nečakajte, že sa ekzému zbavíte za pár dní, keď ním trpíte celý život.


 

Prepracovaný Andrej ignoroval varovné signály tela: Vtedy ešte netušil, ako sa mu už čoskoro zmení život!
Pracoval som v poisťovníctve a dennodenne som sa naháňal...


 

Postupne, ako vrstvy cibule, je potrebné odkrývať príčiny ekzému a podľa toho nasadiť vhodnú homeopatiu. Liečim sa ňou už pár rokov a dnes chodím na kontrolu raz polročne, pričom som v kontakte so svojou pani doktorkou, ak by bola potrebná krátka konzultácia. Dnes po ňom niet stopy. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív respondentov Dnes po ňom niet stopy.

A moje odporúčanie iným? Zverte sa do rúk overenému homeopatovi, pretože som sa stretla už s rôznymi. Ak vám bude chcieť dať čo i len dve rôzne homeo tobolky naraz, alebo vám pripraví tzv. homeopatický koktail, berte nohy na plecia!


 

5 najčastejších otázok o atopickom ekzéme: Prečo vzniká, dá sa vyliečiť a čo naozaj pomáha? Taká je pravda
Každý, kto trpí týmto nepríjemným kožným ochorením, si kladie...

Tlačiť Diskusia (7)
Focus Media