Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tip vizážistov pre sviežu tvár: Profíci na tento jednoduchý trik nedajú dopustiť, dokáže zázraky

22.07.2016 Beata Suchá

Dobrý mejkap na leto rieši asi každá z nás. Aký krycí produkt je ideálny, ak chcete, aby bola vaša pleť zdravá, krásna a dokonale chránená? S výberom vám pomôžeme!

Mejkap sa vždy nanáša na čistú ošetrenú pleť. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Mejkap sa vždy nanáša na čistú ošetrenú pleť.

Ľahké letné produkty umožnia pleti dýchať

Mastná alebo suchá pleť?

Pravidlo číslo jeden pri výbere letného mejkapu znie: dobrý produkt nechá pokožku voľne dýchať a neupcháva póry. Samozrejme, postará sa aj o ilúziu dokonalej pleti, teda dostatočne kryje bez umelého efektu masky. Ak je vaša pleť mastná, ideálne sú produkty s púdrovou textúrou – minerálne púdrové a penové mejkapy. Majiteľky suchej pleti zase vymenia krémovú textúru za hydratačnú. Ženy s normálnou a zmiešanou pleťou si môžu vybrať, aká textúra im v lete lepšie sadne. Pre všetky typy pleti platí, že ochranný faktor je na leto nevyhnutnosť!

Tip vizážistov pre sviežu tváričku Dobrý mejkap na leto rieši asi každá z nás. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Dobrý mejkap na leto rieši asi každá z nás.

Profíci nedajú dopustiť na trik, ktorý perfektne predĺži trvácnosť mejkapu: po nalíčení si tvár postriekajte termálnou vodou v spreji. Jemná hmla sa na pleti usadí a prirodzene ju ochladzuje.

Aký mejkap je pre mňa ideálny?

Pozor na vodovzdorné produkty, ktoré v lete lákajú mnohé ženy. Dusia pleť, sú nepriedušné a pokožka sa začne nadmerne potiť. Lepší je ľahký mejkap, ktorý do pleti vklopkáte kozmetickou špongiou. Takto k nej lepšie priľne, ako keď ho rozotriete prstami. Alternatívou je štetec na mejkap. Minerálne púdrové mejkapy sa vždy nanášajú špeciálnym štetcom.

Aký podklad je ten naj?

Mejkap sa vždy nanáša na čistú ošetrenú pleť. Najlepšou bázou je ľahký hydratačný krém, v ktorom sú výživné zložky zapracované v hydratačnom roztoku. Predídete tým zbytočnému duseniu pleti, zanášaniu pórov a následnej tvorbe nečistôt.

Kedy začať s líčením?

Dôležitý je časový rozostup medzi nanesením krému a mejkapu. Podkladový krém potrebuje aspoň 15 minút na to, aby sa sa dôkladne ne vstrebal, potom môžete začať s líčením. Po nanesení podklaodvého krému treba počkať asi 15 minút, kým nanesiete mejkap. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Po nanesení podklaodvého krému treba počkať asi 15 minút, kým nanesiete mejkap.

Od akých produktov ruky preč?

V lete sa zrieknite prípravkov, ktoré obsahujú silikóny. Tieto látky vykúzlia dojem vyhladenej pleti, no zároveň ju aj zapečatia. Pod takouto maskou sa začne tvár silno potiť. Pre zmiešanú/mastnú pleť sú ideálne púdrové mejkapy a pre ženy so suchou pleťou sú vhodné tónované BB a CC krémy.

Predĺžte trvácnosť!

Vysoké teploty a slnečné lúče sa s mejkapom veľmi neznesú. Prezradíme vám skvelé tipy, ktoré mejkap udržia na mieste a vy budete svieža a žiarivá po celý deň. Lepší je ľahký mejkap, ktorý do pleti vklopkáte kozmetickou špongiou. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Lepší je ľahký mejkap, ktorý do pleti vklopkáte kozmetickou špongiou.

Čo ak sa začnem potiť?

Ak sa vám aj napriek všetkým odporúčaniam začne tvár potiť a mejkap roztápať, v žiadnom prípade si neprechádzajte tvár prstami, aby ste sa zbavili potu. Lepšie je vziať si papierovú vreckovku, ktorú jemne poprikladáte k pleti. Následne tvár poprášte vrstvičkou sypkého púdru.

Tlačiť Diskusia
Focus Media