Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rovnošaty, pionieri... Aj taký bol život na Slovensku! Tieto fotky vás vrátia do starých dobrých čias

07.08.2016 iva

Mávadlá, transparenty, rovnošaty, 1. máj, spartakiáda, pionieri a iskričky... Účasť povinná. Kto by si to zopakoval?

6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov "Ja som nebola taká nadšená ako moji rodičia."

1968

Kto niesol transparent alebo zástavu, dostal 50 korún

Pani Lukačovičová z Topoľčian si pamätá, ako z odevných závodov chodili manifestovať na 1. mája. Kto niesol zástavu alebo transparent, dostal 50 korún. „Po prechode okolo tribúny sme zástavy dali niekomu, kto ich odniesol do závodu a my sme sa ponáhľali domov, kde na nás čakali rozrobené role a hneď sme sa dali do sadenia zemiakov.“ 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov "Kto niesol zástavu alebo transparent, dostal 50 korún."

1959

To boli dobré párky!

Peter Paľuv z Prešova bol malý chlapec, ale na 1. mája si spomína rád. Vraj boli vtedy dobré párky. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov "Vraj boli vtedy dobré párky."

1958

Sprievod na MDD

Kedysi boli sprievody nielen na 1. mája, ale napríklad aj na MDD. „Takto sme pochodovali k amfiteátru,“ napísala Katarína Jancusková z Humenného. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov "Takto sme pochodovali k amfiteátru."

1972

Tak sľubujem...

Mária Sojáková z Batizoviec poslala fotografiu svojho syna (dnes archeológa), keď skladal pioniersky sľub. Takto žiaci skladali pioniersky sľub. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov Takto žiaci skladali pioniersky sľub.

1984

Pekne zoradení

„Takto sme museli stáť na 1. mája v Poprade.“ Spomína Róbert Pavlík. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov "Takto sme museli stáť na 1. mája v Poprade."

VÍŤAZ tohto týždňa

1976

S mávadlom

Anna Zacharová z Lúčok je malým dievčatkom na fotografii spolu s rodičmi a starým otcom. Napísala nám: „V tej dobe sa patrilo, aby na veľké sviatky boli námestia zaplnené ľuďmi. Ja som však nebola taká nadšená ako moji rodičia.“ 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív čitateľov "Ja som nebola taká nadšená ako moji rodičia."

Tlačiť Diskusia (15)
Focus Media