Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Profesionálny šport a deti. Rastie vám doma budúci majster sveta? takto môžete pomôcť jeho kariére

19.08.2016 Casprezeny.sk

PR článok SPONZOROVANÉ PR článok

Začiatok nového školského roka so sebou prináša aj voľbu záujmových krúžkov. Na čo by sme pri výbere aktivít pre dieťa nemali zabúdať je pohyb. Aký šport obľubuje alebo navštevuje vaše dieťa? Narástla jeho vášeň pre šport natoľko, že je členom športového klubu, má pravidelné tréningy, sústredenia a zápasy či preteky? Možno aj vy si doma vychovávate budúceho majstra sveta!

Šport je pri vývoji dieťaťa nepochybne dôležitý. Okrem budovania telesnej zdatnosti si tréningy vyžadujú odhodlanie, odolnosť a vytrvalosť, a mladý športovec naberá aj na psychickej zdatnosti. Zlom nastáva, keď zistíte, že váš talent má naozaj šancu uspieť vo svete, čo zo sebou nesie veľké investície. Nie každý si môže dovoliť náklady spojené s aktívnym športom, a tak aj nádejné talenty opúšťajú dráhy profesionálneho športu. ..

„Denis bol odmalička živé dieťa. Už v škôlke hrával futbal so svojimi mini spoluhráčmi a bol na nich skutočne rozkošný pohľad. Ako rástol, zvyšoval sa záujem aj o iné športy. Denisovi učaroval tenis. Trávil na kurtoch dlhé hodiny, izbu mal celú oblepenú fotografiami André Agassiho, sníval o tom, ako raz nastúpi na wimbledonské kurty. Tréneri, vybavenie, rakety, cestovanie na turnaje nás stálo nemálo peňazí. Nevládali sme to všetko platiť. Hľadali sme pre Denisa sponzorov, čo v jeho mladom veku ešte nebolo jednoduché. Až raz na medzinárodnom turnaji si ho všimol tréner americkej výpravy a pozval Denisa stráviť rok na ich strednej škole, kde majú pre tenistov skvelé zázemie. Lúčenie bolo ťažké, ale tu ide o šťastie môjho syna. Uvedomujem si, že takúto možnosť dostane jeden z tisícich, a aj preto mnoho talentov u nás končí v mladom veku,“ konštatuje mama talentovaného hráča, ktorého kariéra by mala čoskoro nabrať na obrátkach.

Máte aj vy chuť podporiť mladé športové talenty? Spoločnosť Procter & Gamble sa v spolupráci s Tescom rozhodla odštartovať kampaň na podporu mladých atlétov a športových nádejí, ktorá potrvá do 24. augusta. Zapojiť sa môže jednoducho každý! Stačí ak si v uvedenom období zakúpite v predajniach Tesco niektorý z produktov P&G ako Always, Pampers, Ariel, Lenor, Head&Shoulders, Fairy, Gillette alebo Blend-a-med aj cez stránku http://tesco.sk/sport-charity.

Výťažok bude venovaný Nadácii Slovenského olympijského výboru, ktorá rozdelí dotácie medzi mladých talentovaných športovcov s prihliadnutím na ich športové výsledky a s cieľom eliminovať sociálne rozdiely.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media