Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ak chcete zhodiť kilá, raňajkujte, ale pozor na to, čo si dáte! 9 receptov, ktoré naštartujú chudnutie

06.09.2016 pm

Prvé jedlo dňa je skutočne najdôležitejšie. Vtedy sa totiž rozhoduje, či sa vaše telo naprogramuje na chudnutie, alebo na priberanie.

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa.

Okolo raňajok sa toho narozprávalo už veľa. Jedna strana hovorí, že raňajky by mali byť najväčším jedlom dňa, pričom druhá strana hovorí, že raňajky netreba vôbec. Kde je teda pravda?

Raňajkujte!

A to predovšetkým, keď chcete schudnúť. Vedci z univerzity v Tel Avive zistili, že ľudia, ktorí ráno prijmú viac kalórií ako večer, chudnú rýchlejšie ako tí, ktorí to robia naopak. Látková premena totiž funguje ráno lepšie ako večer. Vďaka tomu sa bude na vašich bokoch ukladať menej tuku.

Siahnite po bielkovinách

Štúdia v americkej Alabame dokázala, že raňajky založené na bielkovinách (vajcia, jogurt, chudé mäsko) dokážu zasýtiť na dlhší čas ako inak zložené raňajky.

Hýbte sa!

Pokiaľ si dáte pred raňajkami 30-minútový pohyb, spálite až trojnásobne viac tukov ako keby ste cvičili až po raňajkách. Ráno sú totiž sacharidové zásoby tela prázdne a telo musí čerpať energiu z tukových zásob.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media