Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lucia sa zaľúbila do fešáka, ktorého chcela každá: Až po svadbe zistila, za koho sa vlastne vydala!

13.09.2016 Mgr. Sylvia Dančiaková

Manžela som si brala ako veľkého fešáka, ktorého chcela každá. Napriek tomu, že som nebola nejako zaľúbená, imponovalo mi, že mi ho každý závidí.

Až po svadbe som odhalila manželovu pravú tvár... 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Až po svadbe som odhalila manželovu pravú tvár...

Po svadbe som zistila, že je veľmi dominantný. Bývame v jeho dome s jeho rodičmi a všetko musí byť iba podľa jeho rodiny. Jasné, že som sa prispôsobila. Máme dieťa a ja pomýšľam na návrat do práce, ale on o tom nechce ani počuť. Veď ma on uživí, načo by som pracovala. Ja to potrebujem nie kvôli peniazom, ale aby som vypadla na pár hodín spod ich diktatúry. A potom máme aj iné názory na výchovu syna, v čom ja ťahám vždy za kratší koniec. Ja by som chcela bývať v meste, ale on na dedine, kde teraz sme. Neviem, či sa chcem všetkému prispôsobiť, ale neviem si ani predstaviť život bez neho.

Lucia

Odpovedá psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková:

Zrelý partnerský vzťah je založený na vzájomnej láske, dôvere a rešpekte. Je rovnocenný. Je to dôležité nielen pre samotných partnerov, ale aj z hľadiska vhodnej atmosféry pri výchove detí. Asi by vám prospelo osamostatniť sa od manželových rodičov. Nájsť si vlastné bývanie, zaviesť vlastné rituály, pravidlá, hranice, stať sa paňou a pánom na svojom hrade. Partneri by mali byť vo vzťahu rovnocenní. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Partneri by mali byť vo vzťahu rovnocenní.

Z nerovnocenného vzťahu sa ľahko vytratí láska i vášeň. Chráňte si ju. A ak túžite vrátiť sa do práce, medzi ľudí, neváhajte – získate možnosť sebarealizácie, čo je nesmierne dôležité pre zdravé sebavedomie, a ako bonus pocit slobody, nezávislosti. To, že sa všetkému neprispôsobíte, nemusí znamenať konflikt či koniec. Môže to byť začiatok vyjednávania, začiatok rozhovorov, výmeny názorov, začiatok navodenia zmeny – pozitívnej zmeny. 

Tlačiť Diskusia
Focus Media