Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Budú z nich veľké hviezdy? Toto sú naše najväčšie detské herecké talenty, ešte o nich budete počuť!

08.10.2016 Lenka Májiková

Pred kameru či k mikrofónu sa postavili už v mladom veku. Vyzvedali sme, ako prežívali prvé herecké skúsenosti, čo najbláznivejšie vyviedli počas nakrúcania, ako sa k nim správajú skúsení herci a kto je ich vzorom.

Tamara Fischer (12) s tvorcami filmu Učiteľka. 5 obrázkov vo fotogalérii Tamara Fischer (12) s tvorcami filmu Učiteľka.

Nina Petrikovičová (11)

S kolegami sa nestretáva

Skôr ako Ninkinu tvár budete poznať jej hlas. Ako dabérka ho prepožičala aj Lucy vo filme Snoopy a Charlie Brown. S týmto filmom sa jej viaže úsmevná historka. „S jedným chlapcom sme sa rozprávali o filme a ja som sa ho spýtala, koho tam daboval. On mi povedal, že Linusa a ja na to: Však ty si môj brat!“ Keď sa Ninka postaví za mikrofón, pochytí ju malá tréma, no rýchlo sa osmelí. Nemá sa totiž pred kým hanbiť. „Každý dabuje svoju postavu sám, s ostatnými sa ani nestretnem, aj keď sa s nimi vo filme rozprávam.“ Jej hereckým vzorom je Skai Jackson a v dabovaní česká detská hviezda Alena Kokrdová. Aktuálne môžete jej hlas počuť v rozprávke Kamoš obor.

Nina Petrikovičová (11) 5 obrázkov vo fotogalérii Nina Petrikovičová (11)

 

Tamara Fischer (12)

Na prvom natáčaní skoro zamrzla

Jej prvou úlohou bola bifľoška Helenka vo filme Rukojemník. Hneď úvodný natáčací deň bol pre mladú herečku poriadny šok. „Už o štvrtej ráno som musela byť pripravená na pľaci. Režisér totiž potreboval mať v zábere vychádzajúce slnko. V krátkych šatách a podkolienkach mi síce bola riadna zima, ale vôbec ma to neodradilo.“ Priznáva, že pred kastingami máva poriadnu trému. „Bojím sa, že niečo pokazím alebo vyvediem nejaký trapas. Počas nakrúcania mám zase strach, aby som náhodou nezabudla text, nestratila nejakú časť kostýmu alebo si nepokazila mejkap a účes.“ V siedmich rokoch bola jej hereckým idolom Miley Cyrus, ale z toho už dávno vyrástla. „Dnes sú pre mňa vzorom všetci herci, s ktorými som mala možnosť si zahrať,“ vzdáva poctu starším kolegom. Podľa toho, aké unikátne herecké umenie predviedla vo filme Učiteľka, predpovedáme Tamarke hviezdnu budúcnosť.

Tamara Fischer (12) s tvorcami filmu Učiteľka. 5 obrázkov vo fotogalérii Tamara Fischer (12) s tvorcami filmu Učiteľka.

 

Richard Labuda (15)

Začínal v reklame

Prvú hereckú skúsenosť zažil ako osemročný v reklame. Talentovaný Riško si odvtedy zahral v seriáloch Rodinné prípady či Búrlivé víno, ale na konte má na svoj vek aj pekný zoznam filmov. V Rukojemníkovi si zahral po boku Milana Lasicu a najnovšie zahviezdil ako jedna z hlavných detských postáv vo filme Učiteľka. Práve z tohto nakrúcania nám prezradil aj malú pikošku. „S hereckým kolegom sme sa vozili na vozíkoch a rozbili sme sklo.“ Už si zvykol aj na to, že s dospelými hráva častejšie. „Všetci, s ktorými som zatiaľ spolupracoval, boli veľmi milí. Pri prvých skúsenostiach som mal trému, ale teraz je to v pohode.“ Texty si predtým zvykol prejsť s otcom, dnes už ich zvláda aj sám. V tom, koho chce v herectve nasledovať, má Riško úplne jasno. „Mojimi najväčšími vzormi sú určite otec a dedko. (úsmev)“ A nás veľmi teší, že rod Labudovcov má svojho pokračovateľa.

Richard Labuda (15) 5 obrázkov vo fotogalérii Richard Labuda (15)

Christopher Pauliny (14)

Zažil krst ohňom

Prvýkrát sa pred kameru postavil rovno vedľa hviezd pri natáčaní filmu Rukojemník. A to ani nechodil na žiaden krúžok, herectvu sa začal viac venovať až potom. Hneď nato dostal úlohu Miška Šušoreného v seriáli Divoké kone. „Mal som aj mám veľa príležitostí hrať so staršími hercami. Hlavne od nich som sa najviac naučil.“ Najobľúbenejšou časťou celého procesu pre neho je, keď sa po všetkej práci môže ísť pozrieť na výsledok. V herectve konkrétny vzor nemá, ale ako osobnosť mu je najbližší herec Leonardo DiCaprio. „Páči sa mi, že sa nezmenil z tej slávy a páčia sa mi jeho charitatívne projekty.“

Christopher Pauliny (14) 5 obrázkov vo fotogalérii Christopher Pauliny (14)

 

Oliver Oswald (15)

Zahral si s kozou

Záujem o herectvo v ňom prebudila výchovno-vzdelávacia relácia Mediálni špióni. Paradoxne bol práve 8-ročný Oli tým, koho bolo treba vychovávať. „Režisér musel mať pevné nervy. Bol som z detí asi najmladší a hlavne neposedný, zvedavý a mal som nos aj tam, kde som ho mať nemusel.“ Trému máva pri vystúpeniach v divadle, ale pri nakrúcaní už nie. „Postupne som ju odbúral, prišlo to akosi samo asi preto, že natáčanie beriem ako niečo, čo ma baví a z čoho naberám nové skúsenosti. Nejde o život.“ Rovnako je to aj na kastingoch. „Som na nich sám za seba a ak by som niečo pokazil, tak tým netrpí celý štáb, ale iba ja.“ A ako sa mu hrá s našimi skúsenými hercami? „To by ste sa mali asi opýtať ich, ako sa im hrá so mnou. Dospelí mi väčšinou pomôžu a poradia, čo môžem urobiť lepšie a ja sa snažím si z toho zobrať čo najviac. Samozrejme, že aj s nimi je sranda, ale viac si jej užijem s rovesníkmi.“ Zaujímavé spomienky má aj na kozu, ktorá sa objavila v seriáli Zita na krku. „Herečka to bola dobrá, ale niekto ju musel aj venčiť,“ hovorí so smiechom.

Oliver Oswald (15) 5 obrázkov vo fotogalérii Oliver Oswald (15)

Tlačiť Diskusia (1)