Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takmer prišiel o manželku pri ťažkom pôrode: Potom zažil niečo, čo si doteraz nevie vysvetliť

20.09.2016 bak

Keby ste vedeli, že niekoho máte navždy stratiť, čo by ste mu povedali? Istý muž o tom nikdy nepremýšľal, no napokon sa musel nad touto otázkou zamyslieť.

Jacqueline takmer vykrvácala pri komplikovanom pôrode. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Facebook/Dawson Willford Jacqueline takmer vykrvácala pri komplikovanom pôrode.

Dawson Willford takmer stratil manželku, keď sa musela podrobiť urgentnému cisárskemu rezu. Na Facebooku napísal, že jeho žena Jacqueline aj novordený synček Gabriel sa už zotavujú, no on potrebuje s ľuďmi zdieľať to, čím prechádzal, keď stál zoči-voči takejto situácii. Keď ho pripravovali na to najhoršie – že môže prísť o svoju milovanú ženu.

Jeho príspevok na Facebooku sa stal akousi jeho spoveďou a vyjadrením túžby stať sa lepším manželom. Ponúkame vám ho v mierne skrátenej a upravenej verzii.

„Nebudem tu veľa písať o mojom synovi. To urobí Jacqueline Willford, keď sa zotaví. 7. júla 2016 o 12.13 h. moja žena zomierala. Mala akútny cisársky rez a bola v šoku. Stál som pri jej hlave, kým krvácala a spomenul som si na všetky hádky, ktoré sme mali a veci, ktoré som pre ňu neurobil. Nechcel som, aby vedela, ako veľmi sa bojím.

Čo by ste asi povedali niekomu, keby ste vedeli, že je to možno naposledy, čo sa s ním rozprávate? Tak veľmi som sa ju snažil upokojiť a povedať jej, že všetko bude v poriadku. Predstieral som úsmev a pokúšal sa presvedčiť ju, že to všetko je súčasť operácie. Vedel som, že je zle, keď sa pohyb na operačke prudko zrýchlil a museli ju resuscitovať. Tak veľmi sa triasla! Pobozkal som ju a prosil Boha, aby ju ešte nebral domov. Ani som nevedel, či ho mám právo ešte o niečo prosiť, keďže v poslednom čase som vynechal toľko bohoslužieb...

Myslel som na to, ako poviem rodine tie hrozné správy. Toľko sa mi toho preháňalo hlavou, že som si nemohol vychutnať nášho synčeka. Musel som byť silný kvôli rodine. Musel som na pleciach uniesť celý ten náklad... Bože, neber mi ju, toto je moje posledné a jediné prianie!

Dawson Willford a jeho krásna manželka Jacqueline. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Facebook/Dawson Willford Dawson Willford a jeho krásna manželka Jacqueline.

Neskôr sa Jackie vrátilo vedomie. Chcel som ju zodvihnúť a uniesť z nemocnice, akoby sa nič nestalo. Chcel som odísť a nechať túto nočnú moru za sebou. Stál som pri nej asi 3 minúty, keď sa stalo to najhoršie. V priebehu pár sekúnd stratila asi liter krvi. Bol som taký vydesený! Nebol som schopný slova. Tak veľmi som jej chcel povedať, ako ju milujem a ako jej chcem pomôcť, ale nešlo to. Chcel som všetko nechať tak a začať s ňou úplne odznova. Vedel som, že môže zomrieť priamo predo mnou. Opäť ju museli začať resuscitovať. Moje srdce sa zastavilo a vravel som si, prečo som sa len nemodlil každú noc. To ja som zomrel v tej miestnosti. Naozaj zomrel. Nevedel som čo robiť, iba som sa bezmocne prizeral ako sa ju pokúšajú zachrániť.“

Neskôr ma poslali so synčekom do inej miestnosti a jediné, čo som si želal bolo, aby som sa už nemusel tváriť ako muž. Aby som sa mohol rozplakať, aby ma niekto objal a uistil, že všetko dobre dopadne. Cestou som prechádzal okolo svojej rodiny a oni sa na mňa spýtavo pozerali. Snažil som sa nedať najavo svoje emócie. Matka sa ma pýtala na Jackie a ja som iba pokrčil ramenami. Vedel, som, že Jackie je na tom zle. Synčekovi nasadili hneď antibiotiká, aby sa predišlo infekcii.

Malý Gabriel má obrovské šťastie, že jeho mamička prežila. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Facebook/Dawson Willford Malý Gabriel má obrovské šťastie, že jeho mamička prežila.

Neskôr som sa spýtal sestier, či môžem ísť za manželkou. Neochotne mi to dovolili. Chodba, ktorá za ňou viedla mala okolo 30 metrov, no ja som sa po 5 metroch zložil a konečne rozplakal. Bál som sa vrátiť k nej a dozvedieť sa pravdu. Cítil som sa ako malý chlapec, ktorý túži po otcovom objatí. Mal som prejsť ešte zopár metrov, keď akoby ku mne prehovoril Boh: „Syn môj, mám ťa radšej ako si vieš predstaviť. Počul som tvoje želanie a bol som tam. Videl som tvoju ženu krvácať a zariadil som, aby si to všimli čo najskôr. Čakal som na teba v tejto chodbe, keď si túžil po otcovom objatí. Je v poriadku ma požiadať o pomoc.“ Po tomto mystickom zážitku sa mi k miestnosti, kde ležala Jackie, kráčalo ľahšie. Srdce som mal plné lásky.

Moja manželka s syn sa už majú oveľa lepšie. Zakrátko ich prepustili z nemocnice. Ak ma uvidíte v kostole, nepýtajte sa ma, prečo som tam tak dlho nebol, iba mi povedzte: „Som rád, že si doma.“


 

Dawson dostal novú šancu stať sa takým manželom a otcom, akým vždy chcel byť. A začať svoju manželku milovať odznova a ešte intenzívnejšie. Bohužiaľ, nie každý takú šancu dostane.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media