Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hana je na prvý pohľad normálna žena, ale... Keď muži odhalia jej pravú tvár, utekajú kade ľahšie!

15.10.2016 Mgr. Sylvia Dančiaková

Neviem, čím to je, ale pri každom frajerovi veľmi žiarlim. Navonok pôsobím sebavedomo a všetci ma aj za takú považujú.

Keď muži odhalia jej pravú tvár, opustia ju. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Keď muži odhalia jej pravú tvár, opustia ju.

Myslia si, že si môžem frajerov vyberať a že som veľmi žiadaná. Možno je to aj pravda, ale keď už nejakého mám, veľmi žiarlim a nedokážem s tým nič robiť. Budím sa v noci a premýšľam, čo asi robí, či s niekým nie je a píšem mu esemesky, či je sám... Všetkých tým časom odplaším.

Hana

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

Hanka, žiarlenie je predovšetkým o vlastnej sebaúcte, pocite vlastnej hodnoty. V preklade to znamená, že sa necítite naozaj sebavedome, nie ste si istá sama sebou, svojou krásou, atraktívnosťou, príťažlivosťou pre mužov. V kútiku duše sa stále porovnávate, hodnotíte, v spoločnosti žien cítite silnú konkurenciu a nepomáhajú ani prípadné obdivné pohľady okolia.

Pretože to, aká v skutočnosti ste, sa ukrýva pod vašou maskou, hlboko vo vašom vnútri a môžete to zistiť len tak, že sa vyberiete hlbšie k sebe (terapia, meditácie) a pri sebapoznávaní zistíte, z čoho pramení vaša pochybnosť a neistota, pokiaľ ide o vašu ženskú silu a nedôveru k prejavom lásky od mužov. Môže sa to ťahať napríklad z detstva, alebo obdobia dospievania – zranenia, ktorým treba porozumieť a vyriešiť ich, aby ste sa mohli cítiť ako najkrajšia hviezda pre najmilujúcejšieho partnera bez pocitu ohrozenia. Budím sa v noci a premýšľam, čo asi robí, či s niekým nie je... 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Budím sa v noci a premýšľam, čo asi robí, či s niekým nie je...

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media