Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemôžem si pomôcť: Keby môj partner zistil, o čom tajne fantazírujem, už dávno by mi dal kopačky

08.10.2016 Mgr. Sylvia Dančiaková

Kedysi som veľmi túžila po jednom chalanovi, ale on bol najprv zadaný, potom nejavil záujem.

Snívam o tom, že sa vrátim k svojmu ex... Snívam o tom, že sa vrátim k svojmu ex...

Zmierila som sa s tým, že z nás dvoch pár nebude, aj keď sme zažili iskriaci románik. Našla som si po čase partnera, ale keď mi je zle, alebo sa cítim sama, tak na neho spomínam, aké by to bolo, keby... a čo čert nechcel, stretli sme sa a zdá sa, že je voľný a chce ma. Ale ja neviem, či to riskovať, keď mám v podstate dobrý vzťah. Keby to partner zistil, určite by sa so mnou rozišiel...

Marika

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

„V podstate dobrý vzťah?“ Naozaj? Toto hodnotenie by asi bolelo každého partnera. Ak cítite, že vášmu vzťahu niečo chýba, že sa necítite vášnivo milovaná ani oddane milujúca, že váš vzťah nie je naplnený láskou a nehou, tak s tým niečo urobte!

A neutápajte sa v predstavách z minulosti. Svojím spôsobom je to bolestivé a frustrujúce zároveň. Vezmite svoju energiu a investujte ju do jedného alebo druhého vzťahu. Rozhodnite sa. Zvážte, prečo zo svojho vzťahu unikáte do snov. Porozmýšľajte, čo môžete zmeniť a čo očakávate. Je to len na vás, čo najkonkrétnejšie naformulujte svoje životné priania a držte sa ich. Ak je to pre vás zmätočné, oslovte terapeuta.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media