Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vladimír Kobielsky z Búrlivého vína: Jedna vec sa mu v živote nevyplatila, TOTO dodnes ľutuje

23.10.2016 Monika Chybová

Vladimír Kobielsky (41) alias Karol Kramer z Búrlivého vína je letné dieťa. Miluje slnko, oddych na jednom mieste i relax v záhrade. Čo ale najviac ľutuje?

Kramer vládne tvrdou rukou doma i v biznise. Pre 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: TV Markíza Kramer vládne tvrdou rukou doma i v biznise. Pre

Čím si momentálne žijete?

Dabujem, točím Búrlivé víno aj Tajné životy pre RTVS so Zuzkou Maurery. Ale mám aj divadlo. No mám rád aj dovolenkové obdobie, keď sa to trošku tak spomalí a hlavne, keď sa na dovolenke nemusím presúvať z miesta na miesto.

Koľko vopred si plánujete voľno?

Rozhodujeme sa už v marci – apríli. Lebo keby som nemal pevný termín na dovolenku, vždy by mi do toho niečo prišlo, odkladal by som to a nikam by sme sa nedostali. Aj keď chodíme s divadlom Astorka hrávať do zahraničia, vieme pol roka vopred, kedy máme zájazd. V apríli sme boli hrať pre Slovákov v Chicagu a New Yorku. No boli sme už aj v Austrálii, Kanade či na Floride.

Chvíle strávené s rodinou sú pre neho veľmi dôležité. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Vladimír Kobielsky Chvíle strávené s rodinou sú pre neho veľmi dôležité.

Vidíte kus sveta. Ktoré z tých miest vás očarilo tak, že by ste sa tam rád vrátili aj s rodinou?

Austrália bola nádherná. Ale rozlúčil som sa ňou s tým, že tam už nikdy v živote nepôjdem. Je to strašne ďaleko. Leteli sme do Dubaja, kde sme čakali desať hodín na prípoj! Na letisku ma už mrle žrali. A potom ešte 14 hodín let... to sa nedá absolvovať dvakrát a už vôbec nie s rodinou. Ale je to krásna krajina, úžasní ľudia a som rád, že som to videl. Ale páčilo sa mi aj v Kanade.

Vy ste v detstve tiež tak cez prázdniny cestovali?

Len za starým otcom do Vranova nad Topľou. A neskôr som chodieval s kamarátom na Domašu. To boli destinácie môjho detstva. Ale mám z nich najkrajšie zážitky.

Deti ste tam už vzali?

Na Domašu zatiaľ nie, lebo tam, kde som kedysi chodieval ja, je to trochu zdevastované. Ale na ostatné miesta sa dostaneme, keď ideme pozrieť mojich rodičov. Slovensko máme celkom precestované. Tým, že ja som z východu, manželka z Martina a bývame na západe, tak to máme tak celoplošne vykryté. No a často chodievame do Tatier. Mám ich rád. Sú také vznešené. V nich máte zrazu pocit, že ste len taký malý červík. Uzemnia vás. Ale v takom dobrom slova zmysle.

Takže vzťah k letu máte pozitívny.

Som letné znamenie, takže ja to slnko a D vitamín potrebujem. Skôr jeseň je pre mňa depresívna. Keď je krásne, svieti slnko a žiari to farbami, je to nádherné. Ale potom prídu tie sychravé dni, depresia, slnko nevyjde, ľudia sú morózni... To nemusím.

S rodinkou na dovolenke. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Vladimír Kobielsky S rodinkou na dovolenke.

Čo potom robíte v zime, idete za slnkom?

Teším sa na jar! (smiech) Ale nie. Lyžujem. Lebo žena je výborná lyžiarka a deti tiež, tak som po 18 rokoch oprášil moje lyžiarske výcviky a pripojil som sa k nim. Najskôr to nedopadlo dobre, lebo pred dvomi rokmi som na jarných prázdninách padol. Lyža sa mi neodopla a pretrhol som si krížny väz v kolene. Napriek tomu som po roku zase stál na lyžiach. Ale už som opatrnejší. Predtým som si myslel, že v rýchlosti príde aj tá technika, ale zistil som, že to tak nie je. No tie carvingové lyže sú také ľahké, až máte pocit, že vám to ide. (smiech)

Čiže plán A nevyšiel, zvolili ste plán B – opatrnosť. Máte aj v živote vždy nejakú poistku?

Áno. A aj naše povolanie obsahuje toľko profesií, že každá z nich je istým spôsobom poistkou. Okrem nakrúcania máme divadlo, dabing, rozhlas a nejaké vystúpenia... Ale možno by sme sa tak nerozmieňali na drobné, keby nás tá jedna strana tak „zahojila“, že by sme nič iné nemuseli robiť.

Keď nepracuje, venuje sa rodine – manželke Alene 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Súkromný archív V.K. Keď nepracuje, venuje sa rodine – manželke Alene

Deti sa neuberajú umeleckým smerom?

Ani nie. Dcéra síce chodí do základnej umeleckej školy, kreslí a hrá na klavíri, ale chodí aj na modernú gymnastiku a syna skôr zaujíma počítačová grafika a takéto veci.

Kto u vás s deťmi taxikárči?

Manželka. Robila v Búrlivom víne kostýmovú výtvarníčku, ešte keď som tam nastupoval. No po pol roku sme zistili, že sa neuveriteľne míňame. Prišiel som domov, ona utekala do práce. Nemali sme poriadne čas venovať sa sebe ani rodine. Nestojí to za to. Deti nás potrebujú teraz. Rodina je to najdôležitejšie. Takže zatiaľ je doma, a keď deti podrastú, vždy sa bude môcť vrátiť. Teraz treba dohliadnuť aj na ich režim, úlohy, lebo keď poľavíte, hneď sa začne všetko rozpadať. (smiech)

Vlado (vľavo hore), Juraj, Marián, Robo a Lukáš sú známa päťka od vysokej školy. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Vladimír Kobielsky Vlado (vľavo hore), Juraj, Marián, Robo a Lukáš sú známa päťka od vysokej školy.

Tiež hľadajú cestu menšieho odporu?

To hľadá každý. Len či je vždy správna... Ja teraz tiež napríklad ľutujem, že som sa poriadne nevenoval angličtine. A to som ju mal na strednej i vysokej škole. Lenže na strednej som chodil angličtinárke zalievať kvetinky a na vysokej sme mali možnosť zahrať dialóg v angličtine. Nebolo nič ľahšie a komickejšie, ako sa s Ďurom Kemkom tváriť, že hráme život kačky. Všetkých sme zabavili, no dodnes som z angličtiny tupý!

Tlačiť Diskusia
Focus Media