Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako často si kontroluje telefón či robí selfie? Tieto drobnosti vám o človeku prezradia viac, ako by ste čakali

02.11.2016 bak

Ako sa usmieva? Ako často si kontroluje telefón? Alebo ako sa správa pri večeri? Aj tieto zdanlivé drobnosti v správaní človeka o ňom dokážu prezradiť veľa vecí. A v mnohých prípadoch dokonca kľúčových!

Často fotí sám seba? Môže sa za tým skrývať neistota. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Často fotí sám seba? Môže sa za tým skrývať neistota.

Spôsob, akým sa smeje a vyjadruje pocity

Ak sa niekto usmieva úprimne, objavia sa mu vrásky okolo pier aj očí. Ak je úsmev predstieraný a silený, vrásky sa objavia iba v okolí pier. Keď človeka zaplaví vlna silných emócií, jeho oči väčšinou zvlhnú a musí viac prehĺtať. Ak čokoľvek z tohto chýba, emócie určite nebudú také pravdivé, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať a dotyčný je tak trochu herec.

Ako sa zdraví

Pevný a silný stisk ruky naznačuje, že máte tú česť s extrovertom, ktorý rád vyjadruje svoje pocity jasne. Ak vám niekto položí pri stretnutí ruku na rameno, tak vás má úprimne rád, ale tiež to môže naznačovať, že je manipulátor. Keď vám vezme vašu ruku do oboch svojich, pravdepodobne od vás niečo potrebuje, alebo vám chce niečo dôležité povedať.

Stisk ruky extrovertov je pevný a silný. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Stisk ruky extrovertov je pevný a silný.

Ako často si kontroluje telefón

Čím častejšie si dotyčný kontroluje e-maily, upozornenia, správy, či čokoľvek v mobile, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa cíti depresívne a potrebuje nejaký druh vonkajšieho povzbudenia.

Ako si robí selfies

Ľudia, ktorí sa fotia akoby z uhla zospodu, sú optimisti a na svet sa dívajú pozitívne. Tí, ktorí sú príliš vážni a zodpovední, len málokedy dovolia iným, aby o nich mali prehľad cez sociálne médiá, a keď sa odfotia, robia to tak, aby nebolo z fotky jasné, kde sú. Naopak tí, ktorí sú posadnutí fotením sa v každej situácii, majú v sebe nadmieru nervového napätia.

Pričasté fotenie sa naznačuje, že človek nie je sám so sebou úplne vyrovnaný. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, RCA Pričasté fotenie sa naznačuje, že človek nie je sám so sebou úplne vyrovnaný.

Ako sa správa pri večeri

Ten, kto si krája jedlo na drobné kúsky, má tendenciu hľadať dlhotrvajúci vzťah a snaží sa žiť svoj život podľa svojho plánu. Niekto, kto si rád na tanieri zmieša všetko dokopy bez ohľadu na to, ako to vyzerá, má silnú osobnosť a nebojí sa na seba vziať veľa zodpovednosti. Tí, ktorí jedia rýchlo, sú výborní v robení viacerých vecí naraz a vedia brilantne myslieť dopredu. Pomalý jedák je zase niekto, kto žije v prítomnosti a vychutnáva si život.

Aj to, akým spôsobom niekto je, môže veľa odhaliť o jeho povahe. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aj to, akým spôsobom niekto je, môže veľa odhaliť o jeho povahe.

O čom hovorí

Pričasté používanie zámena "ja" v rozprávaní môže znamenať, že príbeh je naozaj pravdivý. Ak je však už toho "ja" príliš, pravdepodobne máte do činenia s osobou, ktorá je dosť zahľadená do seba. Naopak, časté používanie "my" hovorí o tom, že spojenectvo s rodinou, s partnerom, či s dieťaťom je momentálne dôležitejšie ako samostatné ja.

Aj pri rozhovore môžete zachytiť veľa signálov, ktoré všeličo prezradia. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aj pri rozhovore môžete zachytiť veľa signálov, ktoré všeličo prezradia.

Kam sa pozerá, keď pije

Ten, kto sa často uprene díva na dno svojej šálky, býva mysliteľský typ, ktorý sa vie dobre sústrediť. Človek, ktorý je pri popíjaní obľúbeného nápoja zahľadený do diaľky, sa často necháva ovplyvniť inými a môže byť trochu nedbanlivý, ale na druhej strane veľmi vníma svet okolo seba. Ak si niekto vychutnáva šálku kávy či čaju so zatvorenými očami, je to pôžitkár, ktorý si vie naplno vychutnať prítomný okamih, alebo niekto, kto si potrebuje nachvíľu uľaviť od bolesti či nepohodlia.

Tlačiť Diskusia
Focus Media