Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vladimír Kobielsky: Každý občas hľadá cestu menšieho odporu, ale toto by mu jeho žena netolerovala

12.11.2016 Monika Chybová

Vladimír Kobielsky (41) alias Karol Kramer z Búrlivého miluje slnko, oddych na jednom mieste i relax v záhrade. Čím si teraz žije a čo by mu jeho žena asi netolerovala?

S manželkou Alenou je už krásnych 16 rokov. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Vladimír Kobielsky S manželkou Alenou je už krásnych 16 rokov.

Vy ste v 14 odišli z domu na internát. Syn Kristián má 12, dcéra Klára 9, viete si prestaviť, že o pár rokov by takto odišli aj oni?

To je pravda. Vždy v nedeľu som odchádzal z Čiernej nad Tisou do Košíc a v piatok som sa vracal. Potom som šiel na školu do Bratislavy a tam kdesi nastal ten zlom, že som sa musel postaviť na vlastné nohy. No neviem si predstaviť, že syn by takto o dva roky mal odísť. Ale boli to super časy. Najlepšie. Život na internáte, vreckové... Aj výborní ľudia sa tam vtedy zišli. Alexander Bárta, Erika Kresťánková, Jana Kolesárová, Henrieta Jančišinová, Juraj Bernáth, ale aj hudobníci ako Peter Bič, Miro Tásler, Tomáš Okres, Igor Timko, Zoli Sallai, Rasťo Kopina a ďalší. Bolo to super obdobie. A dobrá partia sa stretla aj na vysokej. Tam boli priateľstvá ešte intenzívnejšie. Odvtedy vlastne kráčame spolu životom s Mariánom Miezgom, Lukášom Latinákom, Robom Jakabom a Jurajom Kemkom. Už 17 rokov hrávame spolu predstavenie Na koho to slovo padne, s ktorým chodíme po svete.

Vlado (vľavo hore), Juraj, Marián, Robo a Lukáš sú známa päťka od vysokej školy. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Vladimír Kobielsky Vlado (vľavo hore), Juraj, Marián, Robo a Lukáš sú známa päťka od vysokej školy.

To už musíte vedieť aj zo sna.

Práveže už aj zabúdame! To je na tom najhoršie. A keďže nemáme šepkárku, stane sa, že človeku niečo vypadne a hneď je to pre ostatných sústo na posmešky aj zábavu.

Tak zase je tu priestor na slobodu. Aká dôležitá je vo vašom živote?

Veľmi. Pre mňa je cenné, keď si môžem robiť čo chcem a nie som na nikom závislý.

A vo vzťahu?

Tak, neviem, či by moja Alenka bola zase taká veľkorysá. Veď hranice tej slobody aj tak určujete vy ženy! (smiech) Ale sloboda je u mňa spojená aj so šťastím. S tým, že môže robiť to, čo chce, čo ho baví a tým je slobodný. Nechcem to zakríknuť, ale ja som spokojný.

S chalaňmi. Zhora L. Latinák, V. Kobielsky, J 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček, archív J. K., RCA S chalaňmi. Zhora L. Latinák, V. Kobielsky, J

Aj so sebou?

Tak zase, pri našom povolaní byť spokojný sám so sebou hraničí aj s takou mŕtvolnosťou. Lebo to znamená zastaviť a neprekračovať svoje hranice. Čo nie je dobrá cesta. Treba nájsť kompromis a vyváženosť medzi tým, ako byť spokojný so sebou a zároveň neuveriť vo svoju genialitu a mať stále pokoru i zem pod nohami. Neuletieť.

S rodinkou na dovolenke. 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív Vladimír Kobielsky S rodinkou na dovolenke.

Akú úlohu zohrávajú ženy vo vašom živote?

Ježiš, veľmi veľmi dôležitú! Ženy, veď vy ste korením nášho života. Možno by sme len doma ležali a nič nerobili, keby sme to všetko nerobili kvôli vám. Vy ste ten náš motor. My muži toľko ani nepotrebujeme. Keby sme boli odkázaní len na seba, aj by sme sa uskromnili. Ale zase, čo by sme robili? Asi by sme žili životom pustovníkov. (smiech) Podľa mňa je to tak dobre, ako to je.

Vy ste vraj otrokom telefónu, aj sociálne siete vás chytili?

Tak, telefón je môj chlebodarca. Ale na sociálnych sieťach nie som. Nehovorím, že žijem v dobe ľadovej, lebo mobil mám dotykový a fungujem aj na whats upe, no inak si nerád púšťam ľudí do súkromia a nerád sa pretŕčam. Veľa vecí sa môže otočiť hneď proti vám a toto ja fakt nepotrebujem. Herci predsa len trochu žijú aj z tej verejnej mienky. A ľudia vám buď fandia, alebo vás nenávidia. Často na nás pozerajú len cez úspech, no málokto za tým vidí, že ste 350 dní v roku k dispozícii, točíte aj 12 hodín denne, večer ste v divadle, po nociach sa učíte texty a skoro ráno už stojíte na pľaci. Nesťažujem si na to. Vôbec nie. Ale u nás to ešte stále nie je o tom, že keď sa vám darí, tak sa to stretne so žičlivosťou. Naopak. Tak načo si zbytočne vyrábať nepriateľov?

Vlado strávi Deň otcov pri súťažiach v materskej 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Nový Čas Víkend Vlado strávi Deň otcov pri súťažiach v materskej

Prezradil o sebe!

Koľko spánku vám stačí?

No, chcel by som spávať viac, ale spať chodím neskoro, lebo sa v noci učím texty a ráno som skoro hore. Neviem, či starnem, lebo kedysi som vedel ráno tak krásne bezstarostne spať. (smiech)

Čo ste naposledy čítali?

Muž, ktorý sadil stromy. Je to kniha s úžasným posolstvom a životnou pravdou. Dávam ako tip.

Obľúbený relax?

Záhrada. Rád kosím, strihám, hnojím a nič mi nedodá toľko energie, ako keď vidím rodiť stromy, ktoré som sadil. A je príjemné mať takú domácu štrúdľu z vlastných jabĺk.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media