Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Našli ste opaľovací krém po záruke? Určite ho nevyhadzujte! Budete žasnúť, na čo všetko sa dá použiť

07.12.2016 bak

Ak plánujte použiť opaľovací krém z minulej sezóny aj v tej nadchádzajúcej, robíte chybu. Otvorený krém totiž stráca svoju účinnosť po približne šiestich mesiacoch. Je vám ľúto ho vyhodiť? To teda nemusíte!

Opaľovací krém po záruke vás už pred slniečkom spoľahlivo neochráni, ale doma ho ešte využijete. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Archív Opaľovací krém po záruke vás už pred slniečkom spoľahlivo neochráni, ale doma ho ešte využijete.

Leští príbor

Opaľovací krém môžete prekvapivo použiť na vyleštenie príboru či kovových predmetov. Jediné, čo musíte urobiť, je naniesť trochu krému na handričku a potom daný kúsok vyleštiť. Oleje v kréme odstraňujú nečistotu aj hrdzu a zanechajú predmety žiarivé.

Krém na holenie

Ak vám práve došiel váš prípravok na holenie, je tu ľahká pomoc! Skvele ho nahradí opaľovací krém. Stačí naniesť v tenkej vrstve na pokožku a pustiť sa do holenia.

Pomôže aj pri holení. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pomôže aj pri holení.

Odstraňuje nálepky

Odstrániť nálepky, ktoré boli niekde roky, je drina. Aj tu môže pomôcť opaľovací krém. Naneste ho na lepkavé zvyšky po nálepke papierovou vreckovkou, šúchajte a potom zotrite uterákom.

Odstraňovač permanantnej fixky

Toto sa môže zísť všetkým rodičom. Ak sa vaše dieťa popísalo fixkou, ktorá sa nedá bežne zmyť, natrite miesta, na ktorých sa vyšantil malý umelec, opaľovacím krémom po záruke, chvíľu šúchajte a potom zotrite.

Gél na vlasy

V prípade núdze, keď neviete skrotiť odstávajúce pramene vlasov a nemáte práve poruke gél či sprej, vyskúšajte vlasy uhladiť opaľovacím krémom.

Dokáže uhladiť neposlušné vlasy. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Dokáže uhladiť neposlušné vlasy.

Ostré nožnice

Čepele nožníc, ktoré sú celé ulepené od lepiacej pásky či lepidla, stačí potrieť opaľovacím krémom a potom vrstvu zotrieť handričkou. Budú strihať ako nové.

Tlačiť Diskusia
Focus Media