Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ak robíte s partnerom pred spaním túto jednu vec, máte vyhraté: TOTO vám môže zachrániť vzťah

29.01.2017 Famous

Zvyknete sa s partnerom pred spaním len tak pri ležaní na vankúšoch rozprávať? Robíte dobre. Ale pozor na toto!

Podeľte sa pred spánkom o príjemné zážitky z dňa. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Podeľte sa pred spánkom o príjemné zážitky z dňa.

Rozhovory pred spánkom medzi partnermi by nikdy nemali byť vedené v depresii, pri negatívnom rozpoložení či v hneve. Naopak pozitívna debata o príjemných udalostiach dňa posilňuje zdravie oboch partnerov, ktorí majú tiež lepší sexuálny vzťah a spia pokojnejšie. Rozhovor pred spaním je podľa vedcov zo štátu Washington metódou na zabezpečenie celkového zdravia partnerov.

"U párov, ktoré vedú pred zaspaním pozitívny rozhovor, sa dramaticky zníži riziko ochorenia civilizačnými a starobnými chorobami, úzkosťami, nespavosťou a depresiami. Táto štúdia pridáva ďalšie dôkazy k mnohým iným, ktoré hovoria o tom, aké dôležité je zdieľať dobré správy s partnerom a vzájomne na ne pozitívne reagovať,“ tvrdí sociálna psychologička Sarah Arpinová z Gonzaga University v štáte Washington.

Pozitívny rozhovor pred spánkom je výborný spôsob ako si upevňovať vzťah aj zdravie. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Pozitívny rozhovor pred spánkom je výborný spôsob ako si upevňovať vzťah aj zdravie.

Podľa Arpinovej celý fenomén stojí na známom sociálno-psychologickom pojme kapitalizácie. To je dôležitý proces vo všetkých veľmi blízkych a intímnych vzťahoch. "Keď zdieľate niečo dobré a príjemca informácie je aktívne šťastný s vami, zvyšuje to pozitívny zážitok oboch strán. Keď vám niekto vašu radosť pokazí, potom to má negatívne dôsledky,“ dodáva Arpinová.

Tlačiť Diskusia
Focus Media