Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako jesť cestoviny a nepribrať ani kilo? Tajomstvom je geniálny trik, ktorý vôbec neohrozí vašu figúru!

28.02.2017 bes

Nie, nebojte sa, nebudeme vám servírovať celozrnné cestoviny, ktorým nijako neviete prísť na chuť.

Ako jesť cestoviny a nepribrať? Je v tom jednoduchý trik! 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív Ako jesť cestoviny a nepribrať? Je v tom jednoduchý trik!

Obľúbené cestoviny si môžete dopriať presne tak, ako ich máte rada a vôbec neohrozíte svoju figúru. Celý kumšt je v načasovaní ich prípravy.

Aj vy sa pri strážení figúry bojíte uhľohydrátov ako čert kríža? Odborníci na výživu nám radia byť opatrní pri konzumácií cestovín a ryže, no podľa najnovších vedeckých výskumov sa ich nemusíme báť. Obľúbené cestoviny si môžete dopriať presne tak, ako ich máte rada a vôbec neohrozíte svoju figúru. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Obľúbené cestoviny si môžete dopriať presne tak, ako ich máte rada a vôbec neohrozíte svoju figúru.

Bez výčitiek svedomia

Vyskúšajte geniálny trik, ktorý uhľohydrátom ukradne ich schopnosť vytvárať nám na bokoch a brušku tukové vankúšiky. Podľa výskumníkov Skidmore College v New Yorku to funguje takto:

Cestoviny aj ryžu si uvarte deň vopred a konzumujte ich až na druhý deň. Počas noci totiž prichádza k zvláštnej chemickej reakcii: Škrob prítomný v potravine sa mení na rezistentný škrob, ktorý sa v tenkom čreve spracúva oveľa pomalšie ako bežný škrob.

Rezistentný škrob je základom zdravej flóry v hrubom čreve, kde sa premieňa na dôležité mastné kyseliny a energiu a následne sa spaľuje. Cestoviny si uvarte deň vopred a konzumujte ich až na druhý deň. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Cestoviny si uvarte deň vopred a konzumujte ich až na druhý deň.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media