Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Padáte od únavy a nič vás nebaví? 5 dobíjačov energie, ktoré vás postavia na nohy a na doktora môžete zabudnúť

10.04.2017 Silvia Pilková

Viete prečo naši predkovia nepotrebovali doktora tak často ako my? Jedli to, čo sa práve urodilo, teda sezónne. A práve tie plodiny obsahovali všetky látky, ktoré ich telo práve potrebovalo.

Polievka z medvedieho cesnaku 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: shutterstock.com Polievka z medvedieho cesnaku

Medvedí cesnak

Polievka z medvedieho cesnaku 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Polievka z medvedieho cesnaku

Má podobné účinky ako klasický cesnak, a tak slúži ako domáce antibiotikum. Podľa známej liečiteľky Márie Trebenovej jeho hlavná vlastnosť je, že pôsobí detoxikačne. Ďalej znižuje tlak a upravuje trávenie. (šaláty, na cestoviny, ako pesto, polievky, do placiek)

Mangold

Mangold 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Mangold

Zelenina, ktorá bola na našom území obľúbená už pred 300 rokmi, bola neskôr vytlačená špenátom. Obsahuje veľa kyseliny šťaveľovej a vitamínu C. Ďalej má dosť vápnika, železa, fosforu a horčíka. Je dobrý proti kornateniu tepien, prečisťuje krv a zabraňuje chudokrvnosti. Pripravuje sa podobne ako špenát. (ako omáčka, šalát, do cestovín, zapekaný, polievka)

Špargľa

Špargľová polievka 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Špargľová polievka

Je u nás obľúbená zelenina, ktorá sa pestuje vo veľkom pri Lozorne. Jej zloženie výrazne zvyšuje činnosť inzulínu a upravuje zvýšený homocysteín, ktorý spôsobuje vyššiu zrážanlivosť krvi. Obsahuje aj inulín, ktorý štartuje metabolizmus a trávenie. (varená, dusená, pečená)

Mladá cibuľka

Sendvič s tvarohom, reďkovkou a zelenou jarnou cibuľkou 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Sendvič s tvarohom, reďkovkou a zelenou jarnou cibuľkou

Rímania verili, že vylieči akúkoľvek chorobu, a tak bola po dlhé stáročia u nás veľmi obľúbená. Fakt je, že obsahuje flavonoid (kvercetín), ktorý má silné antioxidačné účinky. Potom je v nej veľa vlákniny, vitamín C, kyselina listová a hlavne allylové sulfidy, ktoré znižujú pravdepodobnosť rakoviny. (polievky, šaláty, nátierky, zapekaná)

Hlávkový šalát

Hlávkový šalát si viete dopestovať aj dama. 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Hlávkový šalát si viete dopestovať aj dama.

Je zdrojom vlákniny, kyseliny listov a železa. Pomáha na chudokrvnosť, únavu, zápchu, detoxikáciu pečene a zažívacích orgánov. (šalát, omáčka, polievka)


 

Uvarte si s nami: Šalátová polievka

4 porcie

Šalátová polievka 12 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Šalátová polievka

Potrebujeme: 2 hlávky mladého šalátu, 1 PL masti, 1 cibuľa, 1 sladká smotana, soľ, mleté čierne korenie

Takto sa to podarí:

V hrnci na masti opražíme nakrájanú cibuľu dozlatista. Pridáme vodu, sladkú smotanu, nakrájaný šalát, soľ, korenie a prehrejeme. Odstavíme a podávame s čiernym chlebom.

 

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media