Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V detstve zažila peklo, ale to najhoršie prišlo, až keď si našla frajera: Neskutočné, čo s ňou robil...

14.05.2017 Spracovala: iva

Beáta bola mladé šťastné dievča, ale jedného dňa sa ocitla v detskom domove a jej život sa obrátil naruby. To najhoršie však prišlo, keď dospela.

Robo bol najprv galantný a pozorný muž, neskôr sa zmenil na necitlivého alkoholika, ktorý využil jedno osamelé dievča. Robo bol najprv galantný a pozorný muž, neskôr sa zmenil na necitlivého alkoholika, ktorý využil jedno osamelé dievča.

Je to príbeh mojej sesternice Beáty, ktorá mala čerstvých 15 rokov, keď zostala sirotou, lebo obaja rodičia jej zomreli pri autonehode. Nemala ani súrodencov a zrazu sa nemala kam podieť. Mojej mame jej bolo veľmi ľúto, no vziať si ju k nám nemohla, keďže nás bolo šesť súrodencov a peňazí bolo málo. Beáta napokon skončila v detskom domove. Bola veľmi pekná a na svoj vek i vyspelá. Niet divu, že chlapci po nej pokukovali, ale ona vtedy nemala záujem. Bola otrasená z toho, čo sa jej stalo, a zostala zamĺknutá. Ani po pol roku od nehody sa s nikým nerozprávala a hoci sme ju chodili navštevovať, nejavila záujem ani o nás. Z usmievavého dievčaťa sa stalo nahnevané a smutné mladé žieňa.

Dostala sa do zlej partie

Po čase sa asi predsa len potrebovala niekde zaradiť a niekam patriť, tak sa pridala k najhoršej partii, ktorá tam bola. 2 dievčatá a 4 chlapci – všetci vo veku od 15 do 
17 rokov a všetci boli problémoví. Beátu zrazu nikto nespoznával. Začala utekať z domova, rozbíjať autá, kradnúť a piť. Často sa stávalo, že ju našli celkom opitú. Partia sa postupne rozpadla, lebo dospeli a museli z domova odísť. Každý z nich šiel svojou cestou. A keď aj Beáta dospela a mala odísť z domova, tesne pred jej odchodom nastúpil nový pracovník. Bol to pedagóg okolo 40 a jej sa hneď zapáčil.

Volal sa Robo a bol pre ňu stelesnením dokonalosti, pretože si ju rád vypočul a zahŕňal ju komplimentmi. Bol galantný, usmievavý muž a Bea sa zaľúbila. Keďže ani ona mu nebola ľahostajná, začali sa tajne stretávať. Možno práve v ňom uvidela riešenie svojich problémov, preto, keď jej Robo navrhol, aby sa k nemu nasťahovala, nadšene súhlasila a z domova odišla s ľahkým srdcom. Hneď ako sa presťahovala, Robo sa úplne zmenil. Začal ju dirigovať a nevyhla sa ani fackám. Musela variť, upratovať, starať sa o neho a nikdy nebolo nič dobré. Hoci sa jej vždy ospravedlnil a ona mu odpustila, nebol to dobrý vzťah.

Tlak nevydržala

Asi po pol roku ich spoločného bývania Robo prišiel domov s kamarátom. Oznámil jej, že tento muž prišiel kvôli nej. Keďže Robo prehral veľa peňazí v herni, musí niekto zaplatiť dlh. Mala to urobiť Bea a to svojím telom. Začala plakať a prosiť, že čokoľvek pre neho urobí, len nie toto, ale on ju už nepočúval. Pred Robom ju znásilnil cudzí chlap. A keď si myslela, že prežila peklo, prišla na to, že ešte sa len začalo...

Robo jej oznámil, že s týmto chlapom sa musí ešte niekoľkokrát stretnúť, pretože dlh nie je malý. A Bea, keďže nemala kam ísť a Roba stále milovala, poslúchla ho. Ospravedlnila si to tým, že mu tak pomáha a nemá na výber. Lenže Roba čoskoro vyhodili z práce pre jeho alkoholizmus a Bea nerobila nikde. A tak chlapík, s ktorým spávala, aby zaplatila frajerov dlh, sa ponúkol, že jej zoženie ďalších klientov, ktorí jej zaplatia. Robo súhlasil a jej nič iné nezostávalo. Čoskoro sa Robo Bey ani nedotkol, tvrdil, že sa mu hnusí.

Ona zase čoraz viac pila, aby nemusela na to myslieť. Jedného dňa to Robo nevydržal a začal ju škrtiť. Ona v panike siahla po noži, ktorý mala poruke, a bodla ho. Celá nešťastná sa z toho načisto zbláznila a skončila na psychiatrii. Chodievame ju občas navštíviť, ale ona sa iba nepríčetne smeje alebo kričí. Naozaj by mi nenapadlo, že moja sesternica skončí takto, ako prostitútka a blázon.

Martina

Čo my na to?

Niekedy sú životné príbehy veľmi kruté a ak sa to deje niekomu, koho poznáme, je to o to horšie. Je ťažké akokoľvek komentovať osud tejto dievčiny, ktorej sa veci diali akoby bez jej pričinenia. Možno keby mala väčšiu oporu v tej nešťastnej situácii, nemuselo to celé dopadnúť takto... Preto by sme sa mali zamerať na svoje okolie, či niekto nepotrebuje pomoc.

Tlačiť Diskusia
Focus Media