Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dojímavé slová vojvodkyne Kate: Aká je pravda o živote po boku princa Williama? Na toto nebola pripravená

22.04.2017 Casprezeny.sk

Vojvodkyňa Kate prehovorila o živote v manželstve s princom Williamom. Na tieto okamihy nebola pripravená.

Vojvodkyňa Kate 28 obrázkov vo fotogalérii Vojvodkyňa Kate

Vojvodkyňa Kate, princ William a princ Harry spoločne diskutovali v Kensingtonskom paláci na tému duševné zdravie pri príležitosti Heads Together campaign. Všetci traja priznali, že v ich životoch sa vyskytli situácie, keď veľmi ťažko zvládali svoje emócie, ba čo horšie, museli ich potláčať.

Kate s Williamom a ich deťmi Georgeom a Charlotte. 28 obrázkov vo fotogalérii Kate s Williamom a ich deťmi Georgeom a Charlotte.

Princ William kritizoval skrývanie emócií diktované tradíciou britskej kráľovskej rodiny. Za každých okolností sa tváriť hrdo, to diktuje tradícia britskej kráľovskej rodiny všetkým jej členom, ktorí sa objavia na verejnosti. A kto si pamätá smútočný sprievod na pohrebe princeznej Diany, zrejme si vybaví obrázok jej synov Williama a Harryho, ktorí sa tvárili veľmi dôstojne a silácky. Lenže dvadsať rokov potom vychádza na povrch, že za túto demonštráciu hrdosti zaplatili vážnymi psychickými problémami. A budúci britský kráľ, princ William to teraz ostro kritizoval.

Vojvodkyňa Kate, princ Willia, princ Harry 28 obrázkov vo fotogalérii Vojvodkyňa Kate, princ Willia, princ Harry

Jeho mladší brat Harry poskytol rozhovor, v ktorom priznal, že mu skrývanie emócií spôsobilo psychické problémy, kvôli ktorým zažil veľa životných kotrmelcov a musel vyhľadať pomoc psychológov.

"Môže nastať čas a situácia, kedy je dobré nehnúť ani brvou, ale nie na úkor vlastného zdravia," vyhlásil William v prvej otvorenej kritike správania, ku ktorému ho jeho babička a otec viedli od narodenia.

Pre synovca Georga chce byť Harry „Funcle“, teda 28 obrázkov vo fotogalérii Pre synovca Georga chce byť Harry „Funcle“, teda

"Stiff upper lip", ako sa v britskej angličtine opisuje stav, kedy človek napriek šokujúcim či tragickým okolnostiam nehne ani brvou, je štýl vystupovania typický pre kráľovnú Alžbetu II., ktorá ho získala od predkov a preniesla na svojich potomkov a vnúčatá.

Dojímavé slová vojvodkyne Kate: Aká je pravda o živote po boku princa Williama? Na toto nebola pripravená 28 obrázkov vo fotogalérii

"Catherine aj ja dávame jasne najavo, že chceme u oboch detí Georgea aj Charlotte, aby vyrastali tak, že budú môcť vyjadrovať svoje emócie a pocity. Počas posledných rokov sme navštívili množstvo škôl spoločne, kde sme boli ohromení rozprávaním detí, ktoré hovorili o dosť zložitých témach v jasných a emočne presných vyjadreniach, s čím majú mnohí dospelí problém. To mi dodáva nádej, že sa snáď menia časy a že prichádza generácia, ktorej pripadá normálne hovoriť otvorene o emóciách," uviedol princ William v rozhovore pre magazín CALMzine.

Princ William vychováva s manželkou Kate syna Georgea a dcérku Charlotte. 28 obrázkov vo fotogalérii Princ William vychováva s manželkou Kate syna Georgea a dcérku Charlotte.

Vojvodkyňa Kate pri tej príležitosti ocenila výchovný vplyv princeznej Diany na svojich synov, ktorí napriek traume po jej smrti sú neuveriteľne silní, dokázali sa s tým vyrovnať a dnes majú veľmi blízky vzťah.

Princ William s manželkou Kate a bratom Harrym. 28 obrázkov vo fotogalérii Princ William s manželkou Kate a bratom Harrym.

Kate priznala, že pre ňu v manželstve s princom Williamom bolo najťažšie zhostiť sa úlohy matky. Materstvo jej zmenilo život od základov a ako povedala, nič vás naň nedokáže pripraviť, môžete čítať rôzne knihy, a aj tak netušíte, čo máte urobiť.

Vojvodkyňa Kate s deťmi 28 obrázkov vo fotogalérii Vojvodkyňa Kate s deťmi

Vojvodkyňa sa s malým Georgeom ukázala 28 obrázkov vo fotogalérii Vojvodkyňa sa s malým Georgeom ukázala

Princ William s manželkou Kate a synom Georgeom. 28 obrázkov vo fotogalérii Princ William s manželkou Kate a synom Georgeom.

Tlačiť Diskusia (8)