Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toto by vám nenapadlo: Ako ušetriť a nekupovať to, čo nepotrebujete? Môže vás zachrániť nečakaná vec!

02.05.2017 KaD

Ak budete pri nakupovaní telefonovať, ušetríte veľa peňazí a nebudete kupovať zbytočné veci

Ako ušetriť a nekupovať zbytočnosti? Pomôže vám TOTO. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, RCA Ako ušetriť a nekupovať zbytočnosti? Pomôže vám TOTO.

Tiež robíte takzvané "impulzívne nákupy" ?

To znamená, že vojdete do obchodu s predstavou nakúpiť maslo, chlieb a vajíčka, pričom odchádzate s plným nákupným vozíkom a kúpili ste oveľa viac vecí, ako ste pôvodne plánovali... Verte mi, nie ste sama. Je nás takých veľa, aj ja k nim patrím - priznávam sa bez mučenia. Keď je niečo výhodné, kupujem! Bez ohľadu na to, či to potrebujem, alebo nie.

Ako sa tohto nezdravého zlozvyku či priam posadnutosti zbaviť? Tu je nová cesta, ako to urobiť - a hlavným hrdinom je mobil. Podľa najnovších výskumov nás pred impulzívnymi nákupmi môže zachrániť mobilný telefón. Ak myslíte na to, na čo som myslela ja - že si v telefóne urobím zoznam a takto sa zachránim, nie, tadiaľto cesta nevedie. Mobil to urobí celkom inak. Ako? Ochráni vás pred pokušeniami a reklamami. Poznáme to všetci... Vojdete do obchodu s predstavou nakúpiť maslo, chlieb a vajíčka, pričom odchádzate s plným nákupným vozíkom. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Poznáme to všetci... Vojdete do obchodu s predstavou nakúpiť maslo, chlieb a vajíčka, pričom odchádzate s plným nákupným vozíkom.

S telefónom na uchu

Videli ste už niekedy ľudí používať pri nákupoch mobil? Pomaly sa presúvajú z jednej nákupnej uličky do druhej, vyťukávajú niečo na displeji alebo zapálene o niečom diskutujú... Rozčuľuje vás to, ale im to pomáha. Je to totiž tak, ako keď šoférujete. Telefonovanie počas riadenia auta je nebezpečné, pretože odvádza vašu pozornosť na iné veci.

No kým vodič auta ohrozuje telefonovaním seba aj spolujazdcov, človek nakupujúci esemeskovaním alebo telefonovaním pri nákupoch chráni svoju peňaženku aj žalúdok. Volá sa to slepota z nepozornosti. Z jedného talianskeho výskumu vyplynulo, že 30 % respondentov, ktorí pri nákupoch používali mobil, sa do nakupovania emocionálne nevložili, a tak kupovali s rozumom alebo automaticky len to najnevyhnutnejšie. Reklamám a rôznym lákadlám z regálov vôbec nevenovali pozornosť. Kúpili len to, čo mali na zozname. Človek nakupujúci esemeskovaním alebo telefonovaním pri nákupoch chráni svoju peňaženku aj žalúdok. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Človek nakupujúci esemeskovaním alebo telefonovaním pri nákupoch chráni svoju peňaženku aj žalúdok.

Ak nekúpite čipsy, možno..

Takže, mobil vám ušetrí peniaze, to už vieme. Ale on vám dokonca pomôže aj schudnúť! Pretože keď si nekúpite tie slané čipsy a zemiačiky a koláčiky, nebudete ich jesť a postupne sa zbavíte prebytočných kilogramov. A keď schudnete na normálnu hmotnosť, budete určite zdravšie, krajšie a spokojnejšie. Tak čo, nestojí to za to?

Tlačiť Diskusia
Focus Media