Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

8 jedál, ktoré môžete zjesť aj neskoro večer: Po týchto dobrotách sladko zaspíte a nepriberiete ani gram

05.05.2017 bes

Kto jedáva neskoro, riskuje priberanie na váhe. No ísť do postele so škvŕkajúcim žalúdkom tiež nie je nič príjemné. Aké jedlá je vhodné konzumovať pred spaním?

Čo zjesť pred spaním a nepribrať? 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Čo zjesť pred spaním a nepribrať?

Nie je žiadnou novinkou, že tukové vankúšiky často súvisia s neskorým nočným maškrtením. Tým si však koledujú o nepokojný prerušovaný spánok, ktorý zasa zapríčiňuje záchvaty vlčieho hladu počas ďalšieho dňa. Práve ľudia, ktorí si stres radi kompenzujú jedlom, majú sklony k nočným nájazdom na chladničku a dostávajú sa do začarovaného kruhu.

Na druhej strane nie je príjemné ísť spať so škvŕkajúcim žadúdkom. Prázdny žalúdok môže mať tiež na svedomí poruchy spánku. Na druhý deň sa cítime nevyspato a v strese, siahame po maškrtách, ktoré nám dodajú rýchlu energiu. Robíme presne pravý opak toho, čo sme chceli – držať sa racionálneho stravovacieho plánu.

Skoncujte s kontraproduktívnymi stravovacími návykmi a pred spaním si doprajte jedlá, ktoré sú zdravé, majú málo kalórií a navyše podporujú pokojný spánok a chudnutie. Ktoré sú to? Sem s nimi!

1. Za malú misku müsli

Nemáme na mysli sladké obilné pukance ani müsli s čokoládou – je v nich priveľa cukru, ktorý zaťaží žalúdok a ruší spánok. Namiešajte si pravé müsli z ovsených vločiek a mlieka. Sú vynikajúco stráviteľné a dodajú vám dôležité živiny, ktoré telo potrebuje na správne fungovanie. Ovos obsahuje okrem proteínu aj aminokyselinu tryptofán, ktorá vynikajúco pripraví telo na spánok. S miskou müsli dodáte telu asi 200 kalórií, ktoré vynikajúco zaženú hlad a príjemne unavia. Namiešajte si pravé müsli z ovsených vločiek a mlieka. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Namiešajte si pravé müsli z ovsených vločiek a mlieka.

2. Plátok syra – výborný snack

Čo spraví plátok syra na záver dňa? Cca 30 g syra Gouda obsahuje 100 kalórií, dôležitých bielkovín a tryptofán. Obsiahnutný tuk vám zaženie chuť na ďalšie maškrtenie.

3. Grécky jogurt – šup s ním do postele!

Obľúbené jedlo športovcov dodá telu množstvo bielkovín, ktoré sú dôležité pre nárast svalovej hmoty. 100 gramov jogurtu obsahuje 130 kalórií, čo je porcia nezaťažujúca žalúdok, zároveň však obsahuje dostatočné množstvo upokojujúceho tryptofánu, ktorý sa postará o zdravý spánok. Nenechajte sa odradiť ani 10 % obsahom tuku, ten sme už započítali.

4. Hydina – málo tuku, veľa bielkovín

Plátok hydiny obsahuje málo tuku, no dostatočné množstvo kvalitnej bielkoviny. Skvele zaženie hlad a do postele pôjdete s príjemným pocitom zasýtenia.

5. Jabĺčko s arašidovým maslom – skvelý nočný dezert!

Jabĺčko pokrájajte na plátky, potrite arašidovým maslom bez obsahu cukru – a máte lahodný a zdravý dezert, na ktorom si bez výčitiek svedomia môžete pomaškrtiť aj vo večerných hodinách. Jabĺčka obsahujú balastné látky uľahčujúce trávenie a tuky v masle vám dopomôžu k pokojnému spánku.

6. Čokoládový puding pre ozajstných nočných maškrtníkov

Toto vás určite poteší – čokoládový puding je na zozname povolených nočných jedál. Ako je to možné? Jedna porcia nízkotučného pudingu obsahuje len 90 kalórií, je ľahko stráviteľná a príjemne vás naladí na spánok.

7. Chrumkajte bejby-mrkvičku!

Množstvo živín a málo kalórií – malé oranžové karotky sú ideálnou náhradou čipsov a orieškov. Skvele naplnia bruško a pritom napomáhajú zdravému tráveniu. Môžete ich jesť, koľko sa vám žiada – 100 g karotky obsahuje sotva 40 kalórií. Množstvo živín a málo kalórií – malé oranžové karotky sú ideálnou náhradou čipsov a orieškov. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Množstvo živín a málo kalórií – malé oranžové karotky sú ideálnou náhradou čipsov a orieškov.

8. Banán je multitalent!

Super chutí, je plný vitamínov, balastných látok a uvoľňujúceho tryptofánu! Banán je ideálny pokrm podporujúci zdravý spánok bez toho, aby ohrozil štíhlu líniu. Banán je ideálny pokrm podporujúci zdravý spánok bez toho, aby ohrozil štíhlu líniu. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Banán je ideálny pokrm podporujúci zdravý spánok bez toho, aby ohrozil štíhlu líniu.

Tlačiť Diskusia (5)
Focus Media