Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď manželia zbadali dom svojich snov, nedokázali mu odolať: Pozrite si ho zvnútra a tiež budete očarení!

29.05.2017 living4media/Mariana Schroeder

Nahliadnite do moderného bývania manželov Hansa a Marie. Jemné odtiene farieb tu idú ruka v ruke s harmóniou.

Mladá rodinka našla dom svojich snov. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Mladá rodinka našla dom svojich snov.

Biela vila zahalená korunami stromov leží iba 5 minút od mora. A bolo to práve prostredie, ktoré ovplyvnilo farebné ladenie a celkovú atmosféru v dome, kde prevládajú jemné odtiene žltej, ružovej, akvamarínovej a mätovej.

Kto tu býva

Hans a Marie Ålundovci žijú vo švédskom mestečku Holmsund, v oblasti Västerbotten. Majú 2 deti.

Mladá rodinka má dve detičky. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Mladá rodinka má dve detičky.

 

Nový dom a ešte novší

„Keď som narazila na túto nehnuteľnosť, pomáhala som, paradoxne, s kúpou domu svojej sestre. Rozhodne nebudem preháňať, keď poviem, že to bola láska na prvý pohľad. Malo to však háčik: len pár mesiacov predtým sme s manželom kúpili iný dom,“ začína svoj príbeh o bývaní Marie.

Záhrada je bez štylizácie, pripomína park. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Záhrada je bez štylizácie, pripomína park.

 

Bolo to znamenie

Zhodou priaznivých náhod bol dom po roku opäť na trhu a manželia si tentoraz nenechali ujsť príležitosť. Veď ako často sa stáva, že stretnete lásku svojho života a k tomu ako bonus dostanete aj druhú šancu?

V obývačke sa stretáva celá rodinka. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media V obývačke sa stretáva celá rodinka.

Kvôli bezpečnosti detí chráni otvorené schody sklo. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Kvôli bezpečnosti detí chráni otvorené schody sklo.

3 tipy pre hravú jedáleň

✓ farebná girlanda

✓ farebné riady

✓ šálky s rozprávkovým motívom

Jedálni dodávajú hravosť vlajočky a farebné riady. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Jedálni dodávajú hravosť vlajočky a farebné riady.

Misa ovocia či tanier s dobrotami môžu tiež slúžiť ako doplnok. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Misa ovocia či tanier s dobrotami môžu tiež slúžiť ako doplnok.

Čerstvé kvety dodajú tu správnu atmosféru. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Čerstvé kvety dodajú tu správnu atmosféru.

 

Rovno sa nasťahovať

Mariu a Hansa presvedčil o správnosti ich rozhodnutia hlavne fakt, že bol dom po kompletnej rekonštrukcii a mohli sa rovno nasťahovať. „Jednu renováciu sme už mali za sebou, toto bol ideálny stav. Navyše Hans kvôli práci veľa cestuje a sama by som to s dvoma deťmi už nezvládla,“ vysvetľuje Marie.

Roh linky je už súčasťou obývačky, s ktorou ju prepája biela vitrína vpravo. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Roh linky je už súčasťou obývačky, s ktorou ju prepája biela vitrína vpravo.

Kuchyňa je rozčlenená na menšie sektory. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Kuchyňa je rozčlenená na menšie sektory.

 

Otvorený priestor

Pre potreby mladej rodiny si interiér veľký 147 m² vyžiadal naozaj len minimálne úpravy. Medzi najvýraznejšie patrila kvôli bezpečnosti detí sklenená zástena popri schodisku na poschodie, kde leží spálňa a detské izby. Deti však trávia najviac času na prízemí. „V domácnosti s malými deťmi má otvorený priestor veľa nevýhod. Neviete presne, kde a čo práve robia, takisto udržať poriadok je trochu problematické. Pre mňa je však priestor bez stien jedna z najlepších vecí na dome.“

Vstup do pivnice je z predsiene chránený detskou zábranou. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Vstup do pivnice je z predsiene chránený detskou zábranou.

V predsieni na prízemí, ktorá ústi do kuchyne, majú deti svoju herňu. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media V predsieni na prízemí, ktorá ústi do kuchyne, majú deti svoju herňu.

 

Starosvetský výraz

Jedáleň býva vďaka dostatku prirodzeného svetla počas dňa krásne presvetlená. Stôl, stoličky a skrinku im dala Mariina stará mama, tmavý gauč je spomienkou na starého otca. „Predchádzajúci majitelia tu vykonali naozaj skvelú prácu. Napriek rekonštrukcii si dom zachoval veľa zo svojho starosvetského kúzla, a to nám vyhovuje,“ priznáva Marie.

V spáln sa deti najradšej jašia na veľkých vankúšoch na zemi. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media V spáln sa deti najradšej jašia na veľkých vankúšoch na zemi.

K spálni patrí aj mini kúpeľňa. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media K spálni patrí aj mini kúpeľňa.

Oddychový kútik na kávu. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Oddychový kútik na kávu.

 

Rodinná tradícia

Marie je veľký fanúšik starých vecí, blších trhov a aukcií. „Mama a stará mama pravidelne chodievali na garážové výpredaje a aukcie. Keď som bola väčšia, začali ma brávať so sebou a veľa som sa od nich naučila. Dodnes máme tradíciu, že každé leto ideme spolu na nočné otvorenie špeciálneho lokálneho blšieho trhu. Lásku k starým veciam máme asi v krvi!“

Police nie sú preplnené, a tak podporujú vzdušný pocit z interiéru. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Police nie sú preplnené, a tak podporujú vzdušný pocit z interiéru.

Absolútny súlad

Namiesto výhľadu do ulice je dom orientovaný do záhrady, čo vytvára dokonalé súkromie. Väčšinu vonkajšieho nábytku zdedili manželia po starých rodičoch alebo našli v kontajneri a následne nábytok prerobili. A veru, pri pohľade na súlad farieb, nábytku aj dekorácií v celom dome aj mimo neho nie je ťažké pochopiť, prečo sa Hans a Marie rozhodli predať svoj nový dom v prospech tohto pastelového raja. 

Detská izba malej princeznej. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Detská izba malej princeznej.

Hravosť nájdete v každej miestnosti. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Hravosť nájdete v každej miestnosti.

Najkrajšie kúsky z detského šatníka môžu slúžiť tiež ako dekorácia. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Najkrajšie kúsky z detského šatníka môžu slúžiť tiež ako dekorácia.

Aj napriek mnohým hračkám a doplnkom izba nepôsobí chaoticky. 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Aj napriek mnohým hračkám a doplnkom izba nepôsobí chaoticky.

Marie radí: 3 kroky, ako uspieť na blšom trhu 

1. Vyzbrojte sa trpezlivosťou a dostatkom času, aby ste vytriedili haraburdy od perál.

2. Kupujte len nábytok, ktorý dokážete sami prerobiť.

3. Deti radšej nechajte doma!

3 nápady na ukradnutie:

Kvetináč s tvárou

Biely, tak trochu fádny kvetináč bez nálady sa vám podarí pomocou farieb na sklo veľmi rýchlo premeniť na čosi výnimočné. Použiť môžete aj farebné post-it papieriky, ktorými ho oblepíte.

Kvetináč s tvárou 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Kvetináč s tvárou

 

Je to o doplnkoch

Soľnička a korenička sa môžu ľahko stať solitérmi na jedálenskom stole. Treba si však dopriať pri ich výbere dostatok času a nekupovať pri zariaďovaní bytu prvú vec, ktorá vám padne pod ruku.

Je to o doplnkoch 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Je to o doplnkoch

 

 

Detský raj

Aj deti potrebujú priestor pre svoj rozprávkový svet a imaginárnych kamarátov. Ukryť sa môžu do stanu, ktorý postavíte aj priamo v obývačke. Na jeho výrobu postačí obyčajný kus látky alebo obrus.

Detský raj 23 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Detský raj

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media