Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Máte chuť na sladké, ale nechcete si kaziť figúru? Upečte si zdravé palacinky z 3 surovín, chutia božsky!

14.06.2017 anm

Z týchto chutných palaciniek nepriberiete a navyše vám na ich prípravu stačia len 3 suroviny. Vyskúšajte ešte dnes!

Z týchto MŇAM palaciniek nepriberiete. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Z týchto MŇAM palaciniek nepriberiete.

Žiaľ, klasické palacinky nie sú priateľmi štíhlej figúry, pretože sú plné bielej múky, cukru, oleja a samozrejme aj kalórií. Existuje však aj zdravšia alternatíva, takže sa ich nemusíte vzdať ani počas chudnutia. Príprava diétnych palaciniek je dokonca jednoduchšia a vyčaríte ich len z 3 surovín. Ako na to?

K príprave palacinkového cesta budete potrebovať 1 zrelý banán, 2 vajcia a 2 PL ovsených vločiek. Všetky ingrediencie vložte do mixéra, posypte ich štipkou sódy bikarbóny a soli a rozmixujte. Cesto by malo byť mierne spenené a hladké.

Na horúcej panvici pečte tenké palacinky bez použitia oleja. Z každej strany pečte asi 2 minúty. Ak nemáte panvicu s nelepivým povrchom, použite trochu kokosového tuku alebo olivového oleja. Z uvedeného množstva cesta upečiete 6 menších palaciniek. Môžete ich servírovať uložené na sebe. Namiesto lekváru ich natrite roztlačeným čerstvým ovocím. Dobrú chuť! Z týchto MŇAM palaciniek nepriberiete. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Z týchto MŇAM palaciniek nepriberiete.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media